Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rafał Benecki został głównym ekonomistą ING Banku Śląskiego

Rafał Benecki jest ekonomistą finansowym z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dealing roomach banków, w których pracował. Specjalizuje się w prognozach makroekonomicznych, rekomendacjach z zakresu rynku walutowego i stopy procentowej.
Kategoria: Awanse
29.05.2012

Rafał Benecki jest ekonomistą finansowym z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dealing roomach banków, w których pracował. Specjalizuje się w prognozach makroekonomicznych, rekomendacjach z zakresu rynku walutowego i stopy procentowej. Zakres jego obowiązków obejmuje analizy gospodarki polskiej, rynków wschodzących oraz szeroko pojętego otoczenia polskiego rynku finansowego. W nowej roli odpowiada również za wsparcie procesu decyzyjnego zarządu.


Rafał Benecki jest absolwentem Queen Mary College na University of London oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Był także stypendystą rządu brytyjskiego w ramach programu Joseph Conrad. Jako ekonomista bankowy i strateg rynków finansowych pracuje od stycznia 2001 roku. Od 2004 roku kierował Biurem Analiz Makroekonomicznych w Banku Millennium. W 2005 roku dołączył do zespołu ING Banku Śląskiego. Rafał Benecki jest zdobywcą kilku nagród w konkursach prognoz organizowanych przez NBP i "Rzeczpospolitą", "Parkiet", "Gazetę Bankową" oraz "Puls Biznesu".


Rafał Benecki na stanowisku głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego zastąpił Mateusza Szczurka, który w marcu 2011 roku awansował na stanowisko głównego ekonomisty ING na Europę Środkową i Wschodnią.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również