Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rafał Lerski zastępcą dyrektora Biura Maklerskiego BNP Paribas Banku

Od początku stycznia 2013 roku stanowisko zastępcy dyrektora Biura Maklerskiego BNP Paribas Banku pełni Rafał Lerski. Na stanowisku tym odpowiada za całość obszaru związanego z ofertą inwestycyjną skierowaną do klientów Private Banking.
Kategoria: Awanse
01.02.2013
Rafał Lerski pełni również funkcję członka zarządu TFI BNP Paribas.

Rafał Lerski posiada licencje doradcy inwestycyjnego nr 109 i maklera papierów wartościowych nr 628 oraz międzynarodowy certyfikat Chartered Financial Analyst. Ma również wieloletnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu aktywami zarówno w zakresie instrumentów udziałowych, jak i dłużnych, doradztwie inwestycyjnym, analizie rynków finansowych oraz zarządzaniu ryzykiem finansowym. Ostatnio pracował w Qatar National Bank jako fund manager, współzarządzający funduszem BRICQ, w części odpowiadającej za inwestycje akcyjne w Brazylii i Rosji.

Doświadczenie zawodowe Rafał Lerski zdobywał w Banku BPS na stanowisku naczelnika Wydziału Ryzyk Finansowych, w CDM Pekao, gdzie pracował jako doradca inwestycyjny oraz był odpowiedzialny za analizę rynków finansowych, w firmie Expander jako główny analityk, w PTE Skarbiec-Emerytura jako zarządzający funduszem, a także w biurze maklerskim PKO BP jako naczelnik w Wydziale Zarządzania Portfelem. Pierwszą pracę związaną z rynkiem kapitałowym podjął w 1994 roku jako makler w biurze maklerskim BPH, gdzie następnie zajmował stanowisko senior dealera akcji.

Rafał Lerski jest absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Oprócz wymienionych wcześniej kwalifikacji z dziedziny inwestycji posiada też międzynarodowe certyfikaty w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym, w postaci tytułów Professional Risk Manager (PRM) oraz Financial Risk Manager (FRM). W trakcie uczestniczenia w programie PRM otrzymał nagrodę za osiągnięcie największej na świecie liczby punktów na egzaminie oraz był finalistą konkursu Kandydat Roku 2006.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również