Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Renata Wanat-Szelenbaum w zarządzie Pekao TFI

Rada Nadzorcza Pekao TFI S.A. powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Renatę Wanat-Szelenbaum, która będzie odpowiedzialna za Pion Sprzedaży i Marketingu.
Kategoria: Awanse
25.01.2019

Renata Wanat-Szelenbaum posiada ponad 17-letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Od lat związana z bankowością oraz rynkiem kapitałowym. Pracowała jako menedżer projektów, lider zespołów oraz członek zarządu w organizacjach różnej wielkości, o różnej kulturze, na różnym etapie rozwoju (zarówno w firmach dojrzałych, jak również projektach typu start-up).

Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem ofertą produktową, zarządzaniem sprzedażą, szkoleniami sieci sprzedaży oraz współpracą z partnerami biznesowymi i klientami. Od 2008 roku posiada tytuł CFA.
 

- Jestem przekonany, że Renata, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rynków kapitałowych wniesie dodatkową wartość do spółki. – komentuje Adam Jenkins, prezes zarządu Pekao TFI – Jej świeże spojrzenie na funkcjonujące rozwiązania pozwoli zdefiniować obszary do dalszego rozwoju oraz wskazać nowe kierunki, na których warto się skoncentrować w najbliższej przyszłości.

Od czerwca 2018 r. Renata Wanat-Szelenbaum związana jest z Grupą Banku Pekao, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Oferty Inwestycyjnej i była odpowiedzialna za ofertę produktową oraz usługi dodane dla klientów Bankowości Prywatnej.

Przez wiele lat była związana z rynkiem funduszy inwestycyjnych. W latach 2014-2018 pracowała w IPOPEMA TFI S.A. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu, od lipca 2015 r. w randze członka zarządu. Wcześniej związana z Grupą Skarbiec: w okresie 2012-2014 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Skarbiec Holding Sp. z o.o., natomiast w latach 2011-2012 pracowała na stanowisku Dyrektora Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży w Skarbiec Asset Management Holding S.A. W latach 2007-2011 była związana z HSBC Bank Polska S.A., a swoją karierę zawodową rozpoczynała w Banku Handlowym w Warszawie.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz stypendium Copenhagen Business School (stypendium w ramach programu CEMS MIM).

Uczestniczka wielu szkoleń i programów m.in. Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Menedżerskiej w Banku Handlowym w Warszawie S.A., oraz europejskiego programu w dziedzinie zarządzania CEMS MIM Program.

Źródło: informacje prasowe. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również