Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Sukces Polaka w IADI

W ubiegły czwartek, dn. 25 października 2012 roku Jerzy Pruski, prezes zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, został powołany na stanowisko prezesa IADI i przewodniczącego rady wykonawczej tego stowarzyszenia.
Kategoria: Awanse
29.10.2012
Kadencja będzie trwała trzy lata. To wielki sukces Polaka, ponieważ jest pierwszym w historii Stowarzyszenia Europejczykiem, który objął prezesurę w Międzynarodowego Stowarzyszenia Gwarantów Depozytów (IADI) w Londynie.

Jak donosi Bankowy Fundusz Gwarancyjny, wybór prezesa został dokonany przy jednogłośnym poparciu wszystkich członków uczestniczących w walnym zgromadzeniu IADI. Jerzy Pruski zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa IADI Martina Gruenberga, który jest jednocześnie przewodniczącym rady dyrektorów amerykańskiej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (Federal Deposit Insurance Corporation - FDIC), najstarszej na świecie instytucji gwarantującej depozyty.

Jerzy Pruski to jedna z najważniejszych postaci polskiej ekonomii. Były członek Rady Polityki Pieniężnej, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, przedstawiciel Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Doktorat z nauk ekonomicznych uzyskał w 1989 roku. W latach 2008-2009 również prezes PKO Banku Polskiego. Od września 2009 roku jest prezesem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również