Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Tomasz Orlik członkiem zarządu PFR TFI

Rada Nadzorcza PFR Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. powołała Pana Tomasza Orlika na stanowisko Członka Zarządu ds. Operacyjnych.
Kategoria: Awanse
22.01.2020

Tomasz Orlik odpowiada w PFR TFI za procesy operacyjne funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz wyceny aktywów funduszy.

Tomasz Orlik ukończył studia magisterskie i studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.

W dotychczasowej karierze zawodowej odpowiadał przede wszystkim za projekty związane z zarządzaniem funduszami, aktywami i zarządzaniem ryzykiem.  W 1992 rozpoczął obsługę funduszy powierniczych w Banku Pekao S.A., i następnie w 1993 w Financial Services Ltd. odpowiedzialny był za projekty konsultingowe.

W 1997 roku został Dyrektorem w Pioneer TFI S.A. i następnie członkiem zarządu Pioneer PTE S.A.

W 2000 zaangażowany w utworzenie Pioneer Pekao Investment Management S.A. i powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Od 2001 roku członek Rady Nadzorczej Pioneer Pekao TFI S.A., a od 2010 do 2018 roku Wiceprezes Zarządu spółki. Podczas pracy w Grupie Pioneer Investments zaangażowany w projekty restrukturyzacyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz wdrożenia systemów informatycznych do zarządzania aktywami, zarządzania ryzykiem.

Jest autorem kilkunastu publikacji z zakresu rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, produktów emerytalnych i oszczędności gospodarstw domowych w Polsce.

Źródło: www.pfrtfi.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również