Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wojciech Wieroński Dyrektorem Zarządzającym ds. Finansów w Media Markt Saturn Polska

Wojciech Wieroński FCMA, CGMA – CFO z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem – pełni od listopada 2020 r. rolę Dyrektora Zarządzajacego ds. Finansów w Media Markt Saturn Polska.
Kategoria: Awanse
04.02.2021

Wcześniej przez 18 miesięcy Wojciech Wieroński kierował zespołem finansowym sieci aptek Dr Max – wiodącego operatora na rynku aptecznym zarówno w Polsce jak i w Europe Centralnej.

Wojciech Wieroński większość swojej kariery zawodowej spędził w sektorze handlu w strukturach grupy Tesco PLC. Do organizacji tej dołączył w 1999 r. jako młodszy analityk finansowy. Następnie w latach 2015-2018 zajmował stanowisko Regionalnego Dyrektora Finansowego, odpowiadając za całość operacji finansowych w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech.

Wojciech Wieroński ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Finanse i Bankowość, specjalizując się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. W 2008 r. zdobył międzynarodową kwalifikację Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA, w którym aktywnie działa od lat, wspierając jego rozwój oraz członków w ramach programu mentoringowego, którego jest pomysłodawcą i głównym project managerem. W 2019 r. został nominowany do CIMA Europe Regional Advisory Panel, w ramach którego reprezentuje region całej Europy. 

W wolnych chwilach podróżuje wraz z rodziną i przyjaciółmi oraz uprawia sporty – głównie bieganie, jazdę na rowerze, squash oraz nurkowanie.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również