Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Yi Gang prezesem Ludowego Banku Chin

Yi Gang na stanowisku prezesa Ludowego Banku Chin zastąpi legendę chińskich finansów Zhou Xiaochuana, który postanowił przejść na emeryturę.
Kategoria: Awanse
19.03.2018
By World Economic Forum from Cologny, Switzerland via Wikimedia Commons

Zhou Xiaochuan, dotychczasowy prezes Ludowego Banku Chin, zrezygnował z tego stanowiska po 15 latach pracy. Na jego zastępcę został wybrany Yi Gang, wiceprezes tego banku. 

Yi Gang rozpoczął karierę w Ludowym Banku Chin w 1997 roku. Najpierw jako zastępca sekretarza generalnego i sekretarz generalny Komitetu Polityki Pieniężnej, następnie jako zastępca dyrektora generalnego i dyrektor generalny Departamentu Polityki Pieniężnej, a także jako zastępca gubernatora i Przewodniczący Biura Operacyjnego. W grudniu 2007 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Ludowego Banku Chin. W latach 2009-2012 pełnił funkcję dyrektora Państwowej Administracji Wymiany Walutowej.

Studia i kariera naukowa

Yi Gang studiował na Uniwersytecie w Pekinie, na Uniwersytecie Hamline w Saint Paul w Stanie Minnesota i uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Illinois z dysertacją na temat metod selekcji statystycznych. Został także profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Indianie - Purdue University Indianapolis (IUPUI), a następnie dołączył do wydziału Uniwersytetu Pekińskiego jako profesor, wiceprezes Centrum Badań Ekonomicznych i doktorant w dziedzinie ekonomii.

Yi opublikował ponad 40 artykułów w języku chińskim i 20 artykułów naukowych w języku angielskim, które ukazały się w czasopismach ekonomicznych, takich jak Journal of Econometrics, China Economic Review i Comparative Economic Studies.

Yi jest także autorem dziesięciu książek. Pracował jako konsultant w Scandinavian Journal of Statistics, Journal of Econometrics, China Economic Review, Comparative Economic Studies, Economic Theory, Contemporary Policy Issues oraz Journal of Asian Economics. Zasiada również w redakcji China Economic Review i Journal of Asian Economics.

Zdjęcie: By World Economic Forum from Cologny, Switzerland [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons. 

Źródło: Wikipedia, Bankier.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również