Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Klienci cenią nasze usługi dzięki zaangażowaniu naszych specjalistów

O tym, jak międzynarodowa organizacja wspiera kompetencyjny rozwój swoich specjalistów, rozmawiamy z centrum biznesowym Takeda SCE.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
18.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

W bieżącym roku nasze centrum wciąż będzie się rozwijać. Zatrudniać będziemy specjalistów o profilach księgowych, podatkowych, jak również zakupowych. Zależy nam na znajomości języków obcych wśród aplikujących do nas kandydatów, w tym również języka japońskiego.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?

Nasze rekrutacje opierały się do tej pory głównie na rekrutacjach profili z kilkuletnim doświadczeniem. Nie jest jednak wykluczone, że w 2016 roku nasza uwaga zostanie skierowana również na mniej doświadczonych kandydatów; głównie w obszarze zakupów, jednak ze znajomością języków obcych.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Kilkuletniej wiedzy specjalistycznej wymagają u nas stanowiska kierownicze, jak również projektowe.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Wymieniłabym takie cechy, jak proaktywność, umiejętność efektywnego zarządzania czasem oraz umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym.

To ludzie tworzą naszą organizację, budują jej kulturę, wcielają w życie wartości.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?  

Dołączając do naszej organizacji, pracownicy mogą liczyć na dofinansowania do kursów językowych, dofinansowania do kursów księgowych, udział w knowledge sharing project, czyli cyklu szkoleń wewnętrznych z obszarów soft skills, processes, knowledge. Wspieramy naszych pracowników dofinansowując im naukę na studiach podyplomowych, czy też zdobywanie specjalistycznych certyfikatów.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Ponieważ to ludzie tworzą naszą organizację, budują jej kulturę, wcielają w życie wartości. Dzięki temu są w stanie wprowadzać zmiany, implementować narzędzia, usprawniać funkcjonujące procesy i to dzięki nim nasza organizacja jest rozpoznawalna i ceniona na rynku wśród innych pracodawców.

Ekspert: Zofia Zakrzewska
HR Partner Takeda SCE
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również