Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

To nasi ludzie są podstawą sukcesu

O kompetencjach niezbędnych w międzynarodowej organizacji zajmującej się procesami rekrutacyjnymi i planach rekrutacyjnych w 2016 roku rozmawiamy z Alexander Mann Solutions.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
14.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

W 2016 roku realizujemy dalszy rozwój ilościowy i kompetencyjny naszych centrów w Krakowie i Gdańsku, gdzie aktualnie zatrudniamy łącznie ponad 800 osób. Ponadto prowadzimy rekrutacje na projekty zlokalizowane w siedzibach naszych klientów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi. Nasza struktura, procesy oraz podejście zakładają też elastyczne formy zatrudnienia, np. telepracę. Reasumując, w tym roku planujemy zatrudnić w Polsce kilkaset nowych osób.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?
  
Jak co roku, oferujemy możliwości rozwoju dla kandydatów bez doświadczenia, zapewniając im profesjonalny program wdrożeniowy oraz opiekę doświadczonych pracowników. Poszukujemy osób zmotywowanych, znających język angielski na poziomie zaawansowanym, z dobrymi umiejętnościami w obszarze komunikacji, współpracy z zespołem, zorientowania na klienta, podejmowania inicjatywy czy zarzadzania czasem i zadaniami. Dajemy im możliwość rozwoju kariery zawodowej nie tylko w dziedzinie rekrutacji (pozyskiwania kandydatów) i administracji procesów rekrutacyjnych, ale także w zespołach dostarczających usługi wewnętrzne: finanse, kadry, technologie.  

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Jako dostawca globalnych procesów rekrutacyjnych nieustająco jesteśmy zainteresowani współpracą z najlepszymi rekruterami oraz specjalistami ds. pozyskiwania kandydatów na rynku. To zapotrzebowanie dotyczy także profili administracyjnych i technicznych. W związku z rozwojem organizacji planujemy także zatrudniać kierownikow zespołów oraz wyższą kadrę managerską.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Kandydaci powinni zwrócić szczególna uwagę na rozwój umiejętności związanych z pracą w międzynarodowym środowisku, co wymaga skupienia się na aspekcie m.in. zdolności komunikacyjnych, elastyczności, zarządzania, współpracą zdalną czy budowania relacji z partnerami w różnych częściach świata. W Alexander Mann Solutions mocno inwestujemy w szkolenia w tych obszarach, tak aby każdy nasz pracownik czuł się komfortowo i w pełni wykorzystywał swój potencjał.

Każdy nowy pracownik przechodzi szkolenie wstępne, dzięki któremu lepiej rozumie organizacje już od pierwszego dnia. 

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?

Każdy z naszych pracowników ma niegraniczony dostęp do narzędzi służących planowaniu i rozwojowi kariery. Firma oferuje pakiety szkoleń projektowanych z uwzględnieniem potrzeb poszczegolnych stanowisk i funkcji biznesowych. Oprócz bogatej oferty Uniwersytetu AMS w obszarze miękkich (kompetencyjnych) i twardych (funkcyjnych) programów oferujemy różnorodne formy współpracy wewnątrz organizacji: dzielenie się wiedzą, szkolenia stanowiskowe w innych zespołach, swobodny dostęp do programu Mobilności Wewnętrznej, wsparcie ścieżek kariery, a dla osób bez doświadczenia – program Foundation. Każdy nowy pracownik przechodzi szkolenie wstępne (ang. induction), dzięki któremu lepiej rozumie organizacje już od pierwszego dnia.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Misją Alexander Mann Solutions jest wsparcie klientów w pozyskiwaniu najbardziej utalentowanych pracowników w oparciu o wspólne przekonanie, ze ludzie są podstawą sukcesu. Mając u podłoża to motto, niezwykle aktywnie dbamy o szeroko pojęty czynnik ludzki, który dotyczy nie tylko naszych pracowników, ale także kandydatów i klientów. Tylko dzięki tak wszechstronnemu podejściu firma nieustannie się powieksza i rozwija, a każda inwestycja w kapitał ludzki przynosi długofalowe korzyści, wspierające strategie organizacji.

Ekspert: Agnieszka Piechaczek
Talent Acquisition and Brand Building Manager Alexander Mann Solutions Poland Sp. z.o.o.

Dołączyła do Alexander Mann Solutions w 2006 roku. Po 7 latach spędzonych w zespolach operacyjnych (rekrutacja, administracja) objęła stanowisko menedżera zespołu wewnętrznej rekrutacji. Odpowiedzialna za zatrudnianie pracowników do Alexander Mann Solutions w całej Polsce – projekty obejmują 2 centra usług w Krakowie i Gdańsku (ponad 1000 zatrudnionych osób) oraz lokalizacje on site u klientów. Odpowiada bezpośrednio za inicjatywy związane z budową marki.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również