Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jesteśmy świadomi, że młode pokolenie buduje naszą przyszłość

Zobacz oferty pracy

O wyzwaniach zawodowych w audycie oraz księgowości, jak i atutach najmłodszych uczestników rynku pracy rozmawiamy z Mazars Polska.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
29.04.2016
Zobacz
oferty pracy

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

Nasza firma niezmiennie stawia na rozwój. Każdego roku do grona naszych pracowników dołącza wielu specjalistów zarówno do Działu Audytu, jak również do Działu Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych. W 2016 roku jest podobnie. Będziemy zatrudniać nowe osoby, dzięki którym nasza organizacja może służyć klientom wsparciem na każdym etapie ich rozwoju. Poszukujemy osób z doświadczeniem, jak również dajemy szansę młodym ludziom, oferując im pierwsze miejsce zatrudnienia lub staże. Dbamy, aby studenci i absolwenci znaleźli w naszej firmie swoją drogę, którą będą mogli podążać zbierając po drodze cenne doświadczenia zawodowe. Zależy nam, aby pokazać im możliwości rozwoju, które dajemy w poszczególnych działach i mamy świadomość, jak ważne jest dla młodych ludzi wczesne rozpoczęcie przez nich działań, które mogą wpłynąć w przyszłości na ich rozwój zawodowy. Zatrudnienie w naszej firmie daje młodym ludziom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z przyszłym zawodem, funkcjonowaniem naszej firmy oraz stwarza możliwość zastanowienia się, co tak naprawdę interesuje studenta lub absolwenta. Zachęcamy do aplikowania na staże w Mazars, które można realizować głównie w Dziale Audytu, ale również i w innych działach. Oferty pracy pojawiają się również na stanowiskach asystenckie i specjalistyczne.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?

Tak jak już wcześniej wspomniałam, na pewno poszukujemy młodych i ambitnych pracowników. Szukamy przede wszystkim stażystów do Działu Audytu oraz asystentów do prężnie rozwijającego się Działu Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych. Mamy również ofertę staży w działach wspierających biznes, takich jak Komunikacja i Marketing lub Business Development. Od kandydata oczekujemy przede wszystkim zdolności pracy w zespole, umiejętności wykonywania różnorodnych zadań, analitycznego myślenia oraz przedsiębiorczości. Potrzebujemy osób zmotywowanych, solidnych, umiejących poruszać się w nowoczesnym otoczeniu, które potrafią działać dynamicznie i lubią nowe wyzwania. W zamian oferujemy uczestnictwo w ciekawych projektach, pracę w międzynarodowym zespole, a także udział w szkoleniach. W naszej firmie można zdobyć merytoryczną wiedzę, ale także rozwijać umiejętności miękkie, np. budowanie czy zarządzanie relacjami z klientem.

Kładziemy nacisk nie tylko na wiedzę merytoryczną, ale także na kompetencje miękkie, ponieważ tylko takie połączenie umożliwia budowanie długotrwałych relacji z klientami.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Z pewnością poszukujemy seniorów (kierowników projektu) do Działu Audytu Finansowego, jak również osoby z doświadczeniem w przeprowadzaniu audytów bankowych lub audytu towarzystw ubezpieczeniowych. Od tych kandydatów oczekujemy umiejętności zarządzania projektem, organizowania pracy zespołu, ale także solidności i doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Przeprowadzamy również rekrutacje na stanowisko księgowego oraz specjalisty ds. kadr i płac w Dziale Usług Księgowych i Kadrowo-Płacowych. Ważne jest, by kandydaci, bez względu na stanowisko, na które aplikują, byli przedsiębiorczy, mieli poczucie odpowiedzialności osobistej i posiadali zdolność do reagowania na zaistniałe sytuacje. Na tych trzech stanowiskach niezbędne jest posiadanie wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji, które ułatwią współpracę z klientami oraz instytucjami. Podczas rekrutacji weryfikujemy, czy kandydat posiada umiejętność skutecznej komunikacji z klientem oraz współpracownikami, potrafi pracować w szybko zmieniających się warunkach i różnorodnym otoczeniu, a także czy jego kultura osobista odpowiada naszej kulturze organizacyjnej. Kładziemy nacisk nie tylko na wiedzę merytoryczną, ale także na kompetencje miękkie, ponieważ tylko takie połączenie umożliwia budowanie długotrwałych relacji z klientami oraz osiąganie zamierzonych przez naszą firmę celów.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Dużo mówi się teraz o pokoleniu Y. Pracodawcy lubią narzekać na obecny zanik niektórych cech, które posiadały poprzednie generacje, ponieważ zostali przyzwyczajeni do stabilnych i spokojnych pracowników. Młodzi ludzie są pewni siebie, wiedzą, czego chcą, znają swoją wartość, są otwarci na wyzwania, są mobilni, wykazują się dużym entuzjazmem, a przede wszystkim mają nieszablonowe myślenie i są bardzo elastyczni. Musimy zdawać sobie sprawę, że to pokolenie buduje przyszłość i chcemy wykorzystać właśnie te kompetencje, a nie koncentrować się na brakach. Dostosowujemy się do młodych kandydatów oraz dajemy im szanse rozwoju przez pokazanie różnorodnych możliwości. Nie możemy hamować młodzieńczej ambicji i pozostaje nam jedynie wyjść jej naprzeciw.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?

Przede wszystkim w 2016 roku postawimy na rozwój stażystów oraz asystentów. Organizujemy szkolenia, które podwyższają kwalifikacje i umiejętności naszych pracowników. Posiadamy program wspierający osoby uzyskujące uprawnienia biegłego rewidenta, a możliwości rozwoju oferowane są przede wszystkim poprzez codzienną pracę i praktycznie realizowane zadania, dzięki którym młodzi pracownicy poznają zawód audytora lub księgowego. Wszyscy nowo zatrudnieni są otoczeni opieką, aby mogli stopniowo wdrożyć się w obowiązki i funkcjonowanie firmy.

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja w przyszłość?

Mazars w Polsce pojawił się ponad 20 lat temu po wieloletnich doświadczeniach firmy w innych krajach. Wiemy, że największą inwestycją są ludzie i to oni dają naszej firmie szansę rozwoju oraz tworzą jej wizerunek. Dzięki naszym pracownikom aż 800 klientów korzysta z naszych usług. Zawsze będziemy stawiać na pierwszym miejscu naszych pracowników, ponieważ pozwalają nam realizować założone cele biznesowe.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również