Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 kanałów z podcastami dla przyszłych rekinów biznesu

Miło posłuchać kogoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia. Jeśli planujecie w przyszłości założyć własny biznes, sprawdźcie kilka kanałów z podcastami, których autorzy inspirują i motywują do działania.
Kategoria: Wiadomości
16.03.2020
Fot. Unsplash

Podcasty cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W stacjach radiowych, których nigdyś domeną były autorskie audycje radiowe, dziś najwięcej czasu antenowego poświęca się muzyce i reklamom. Dlatego, w odpowiedzi na potrzeby słuchaczy żądnych ciekawych rozmów na interesujące tematy, powstały podcasty, czyli nagrania audio, udostępniane bez opłat w internecie. Można je słuchać w dowolnym miejscu i porze, jeśli tylko posiadacie dostęp do internetu.

Z badania Tandem Media i Publicis Groupe wynika, że 27 proc. internautów słucha podcastów.

W biurze, w drodze do pracy, do domu, w czasie przygotowywania obiadu czy ćwiczeń na siłowni - dostępność i fakt, że słuchanie opowieści różnej treści nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków sprawia, że popularność podcastów z roku na rok rośnie. Powstaje też coraz więcej kanałów. 

Zobaczcie nasz przegląd 5 kanałów z podcastami, które powinny zaciekawić każdego - niezależnie od tego, czy rozpoczyna karierę w finansach, marzy o założeniu własnej firmy, czy może jest już grubą rybą w biznesie. Kluczem wyboru była tematyka: wszystkie nagrania dotyczą rozwijania własnego biznesu, ale każde na swój własny, zupełnie różny sposób. 

1. # LECIMY

"#LECIMY" to cykl podcastów-wywiadów z osobami, które wpadły na genialny pomysł, założyły firmę i osiągnęły sukces, często w bardzo młodym wieku.

Na zachętę dodam, że rozmówcami Roberta Gryna są m.in. Susanna Michałek - 22-letnia przedsiębiorczyni, która wprowadziła na rynek swoją markę kosmetyków (kupują je gwiazdy światowego formatu!), Jakub Pawelski, który stworzył aplikację dla żłobków, czy FRITZEM - 23-letnim YouTuberem, który w rok czasu stał się multimilionerem. 

2. Mała Wielka Firma

Ten kanał to istna "biblia" młodych przedsiębiorców. Do tej pory opublikowano ponad 300 odcinków, które dotykają najważniejszych kwestii, nurtujących początkujących przedsiębiorców: od tych najbardziej podstawowych - "jak znaleźć pomysł na biznes", po takie, które są już na wyższym poziomie zaawansowania, jak "jak tworzyć oferty handlowe" czy "jak poprawić płynność finansową, gdy masz nieregularne dochody". 

Gośćmi Marka Jankowskiego są eksperci, przez co podcast ma przeważnie postać 1-2 godzinnych wywiadów, serii pytań i obszernych odpowiedzi. 

3. Biznes Od Początku

"Biznes od Początku" to seria podcastów Pawła Leżocha, w których pojawia się wiele wartościowych rad na dobry początek w biznesie. Wiele z materiałów dotyczy marketingu internetowego. W 30-60-minutowych odcinkach pojawiają się także goście, którzy opowiadają o różnych aspektach ważnych w kontekście prowadzenia własnej firmy, a także o swoich błędach i sukcesach. 

4. Przygody Przedsiębiorców

Każdy w życiu miewa jakieś przygody, a szczególnie ci, którzy nie leżą do góry brzuchem, tylko działają. Jak możecie się spodziewać, przedsiębiorcy miewają nietuzinkowych historii sporo, a tych najciekawszych możecie wysłuchać na kanale Adriana Gorzyckiego i Bartosza Kolanka. Gośćmi odcinków są przedsiębiorcy, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami na różne ciekawe tematy, np. jak wybrać nazwę firmy czy jak ustrzec się niepłacących klientów? 

5. Great Woman of Business (eng)

Na kanale "Great Woman of Business" możecie wysłuchać 12 opowieści o kobietach, które przebiły się przez szklany sufit i osiągnęły zawodowe sukcesy. Ich życie nie było usłane różami, często musiały dokonywać trudnych wyborów i walczyć z przeciwnościami losu.

W każdym mniej-więcej godzinnym odcinku przedstawiona została jedna bohaterka i jej ścieżka kariery. Poprzez ich historie autorzy podcastu przedstawiają najbardziej innowacyjne zasady biznesowe. 

Nagrania są w języku angielskim. Ich bohaterkami są m.in.: Estee Lauder, Indra Nooyi, Debbie Fields, Coco Chanel, Martha Steward. 

Źródło: Tandemmedia.pl

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również