Temat tygodnia
Rozmowa z Kasia Malinowską, trenerką rozwoju osobistego i certyfikowanym coachem.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Podstawą osiągania ambitnych celów biznesowych są zaangażowani specjaliści

O aspiracjach i apetycie na dalszy rozwój w ramach globalnego centrum biznesowego rozmawiamy z Ecolab Services Poland.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
14.04.2016

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2016 roku?

W 2016 roku prowadzimy rekrutację na około 70 stanowisk.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2016 roku?  

W naszym rozwijającym się centrum mamy ciekawe propozycje dla młodych specjalistów w obszarze planowania, raportowania, kontrolingu oraz administracji wsparcia sprzedaży (ang. commercial administration).

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska związane z finansami, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Z pewnością mamy ciekawe propozycje dla starszych analityków finansowych (zarówno w obszarze planowania i analiz, jak i tzw. corporate finance), a także dla kontrolerów finansowych.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Myślę, że kandydaci kończący studia, są coraz lepiej przygotowani do pracy w aspekcie umiejętności miękkich. Z pewnością jest tak w przypadku umiejętności pracy zespołowej, asertywności, odwagi w stawianiu pytań i kwestionowania status quo. Z drugiej strony niektórym kandydatom przydałoby się nieco więcej pokory i cierpliwości w podejściu do rozwoju swojej kariery zawodowej. Oczywiście nikt też nie rodzi się z umiejętnością sprawnego komunikowania się i budowania relacji w środowisku korporacyjnym i każda osoba rozpoczynająca pracę w korporacji dopiero musi się tego nauczyć. 

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2016 roku?  

W 2016 roku kontynuujemy program rozwojowy w obszarze finansów Finance Development Program. Jest to już 2. edycja 2-letniego programu przeznaczonego dla studentów ostatnich lat kierunków związanych z finansami. Uczestnicy programu są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, a dodatkowo mają możliwość pracy w niepełnym wymiarze etatu, tak by bez problemu mogli łączyć naukę z pracą. Na 2-letni program składają się trzy rotacje, podczas których uczestnicy mają okazję poznać funkcjonowanie różnych działów i procesów finansowych w firmie, m.in. w księgowości, kontrolingu, planowaniu i analizie. Podczas 2-letniego programu o współpracę i integrację zespołu dbają koordynatorzy, dzięki czemu, mimo że rozproszeni po różnych działach, uczestnicy programu tworzą zżyty i bardzo wesoły team. Po zakończeniu programu otrzymują stałą rolę w wybranym przez siebie obszarze. 

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

To naprawdę olbrzymia przyjemność widzieć, jak szybko osoby, dla których praca w Ecolab była pierwszym doświadczeniem zawodowym, zdobywają coraz bardziej zaawansowane umiejętności, zwiększają zakres odpowiedzialności i awansują. 

Ecolab to wiodąca firma z listy Fortune 500, dla której podstawą osiągania ambitnych celów biznesowych są zaangażowani specjaliści, posiadający gruntowną wiedzę w swojej dziedzinie, mający aspiracje i apetyt na dalszy rozwój i po prostu lubiący swoją pracę oraz firmę. To w prosty sposób przekłada się na efektywność.

Ekspert: Maja Grassa
HR Manager Ecolab

Z Ecolab Services Poland związana od 2014 roku. Wcześniej pracowała w Capgemini  jako HR Business Partner. W Ecolab, jako HR Manager, odpowiada kompleksowo za kwestie związane z zarządzaniem personelem, z mocnym naciskiem na business partnering oraz rozwój talentów, w czym wspiera ją niezastąpiony zespół.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również