Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Akademia Księgowych METRO. Projekt szkoleniowy

Przedstawiamy szczegóły dotyczące Akademii Księgowych – projektu szkoleniowego skierowanego do osób, które nie mają doświadczenia w finansach albo nie znają języka angielskiego a chciałyby pracować w METRO Global Solution Center.
Kategoria: Wiadomości
30.03.2022
Fot. Kaboompics

Program szkoleniowy Akademia Księgowych METRO startuje w przeciągu kilku miesięcy, ale zapisy już ruszyły.

– Nasz projekt to połączenie dwóch ścieżek, czyli nauki oraz zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę – mówi Katarzyna Gruszka, starsza specjalistka ds. rekrutacji METRO Global Solution Center. – Osoby, które zaaplikują i przejdą pomyślnie rozmowę rekrutacyjną, rozpoczynają kilkumiesięczny okres przygotowawczy na stanowiska księgowe w naszej firmie.

Akademia Księgowych to dwie ścieżki edukacji – dla młodszych księgowych ze znajomością języka angielskiego i dla księgowych z doświadczeniem, a bez znajomości języka angielskiego. 

1. Ścieżka dla Młodszych Księgowych

To ścieżka dla osób, które myślą o rozpoczęciu swojej przygody w księgowości, ale jeszcze nie mają doświadczenia, za to dobrze znają język angielski i chcą wykorzystywać go w codziennej pracy. 

– Najważniejsze są chęci do nauki. Kandydaci nauczą się wykorzystywać wiedzę o procesach księgowych w praktyce, poznają systemy i narzędzia księgowe, a ostatecznie, po zakończonym procesie przygotowawczym, będą mieli szansę na szybki awans z młodszego księgowego na stanowisko specjalistyczne – mówi Katarzyna Gruszka.

Uczestnicy tego programu szkoleniowego będą mieli możliwość: 

  • aktywnego uczestnictwa w szkoleniach ukierunkowanych na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej (m.in. z zakresu księgowości, Excela, SAP), 
  • samodzielnej nauki umożliwiającej szybkie podniesienie kompetencji księgowych, 
  • przystępowania do wewnętrznych egzaminów teoretycznych i praktycznych celem weryfikacji umiejętności, 
  • poznania specyfiki GSC (Global Solution Center).

2. Ścieżka dla Księgowego

– Ten projekt szkoleniowy kierujemy do osób, które pracują w księgowości na co dzień lub mają w tym temacie pewne doświadczenie, ale jedyne co powstrzymuje ich przed pracą w środowisku międzynarodowym to brak znajomości języka angielskiego – mówi Marta Sadowska, specjalistka ds. rekrutacji METRO Global Solution Center. – Nasz projekt pozwoli oswoić się z używaniem języka angielskiego w codziennej pracy i po kilku intensywnych miesiącach nie będzie już stanowił większego wyzwania.

W trakcie trwania Akademii uczestnicy programu będą dzielili swój czas pracy pomiędzy zadania księgowe i zajęcia angielskiego. 

Uczestnicy tego programu szkoleniowego będą mieli możliwość: 

  • rozwijania kompetencji językowych, 
  • czynnego udziału w projektach związanych z usprawnianiem procesów księgowych,
  • opracowywania i wdrażania procesów i procedur księgowych,
  • bieżącej pracy z klientem w ramach świadczenia najwyższej jakości usług (również w innych językach, jeśli takie znasz),
  • udziału w aktywnościach związanych z zamknięciem miesiąca,
  • codziennej pracy i doskonalenia swoich umiejętności w programie SAP oraz Excel.
Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również