Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

British-Polish Investment Alliance

Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się szósta edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Kategoria: Wiadomości
01.12.2017

B-PIA jest pomyślany jako platforma nawiązywania i zacieśniania więzów pomiędzy czołowymi polskimi i angielskimi przedstawicielami sektora finansów i bankowości inwestycyjnej a najzdolniejszymi studentami polskich uczelni. Do partnerów korporacyjnych projektu wliczają się takie instytucje, jak Barclays, Goldman Sachs, JP Morgan czy – po stronie polskiej – Polski Fundusz Rozwoju, Bankowy Fundusz Gwarancyjny i Fundacja GPW.

Do najważniejszych punktów w agendzie B-PIA należy konferencja współorganizowana wraz z Korporacją Handlu Zagranicznego SGH, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie, podczas której uczestnicy projektu będą dyskutować o nowych szansach i wyzwaniach stojących przed sektorami edukacji, finansów i innowacji w Polsce. Do wygłoszenia mowy powitalnej został zaproszony Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz JE Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott. Celem konferencji jest promocja atrakcyjności Polski w obszarach bankowości, innowacji oraz edukacji. Natomiast na początku marca 2018 r. grupa 30 studentów wybranych w szczegółowym programie rekrutacyjnym uda się na 10-dniowy wyjazd naukowy do Anglii. W programie wizyty znajdują się wizyty studyjne w największych bankach londyńskiego City, spotkania na uniwersytetach, a także uczestnictwo w dwóch konferencjach: Oxford Inspires oraz LSE Polish Economic Forum. Zwieńczeniem projektu będzie natomiast cykl wizyt studyjnych w warszawskich oddziałach partnerów korporacyjnych.

B-PIA tworzy wyjątkową przestrzeń dla najbardziej obiecujących polskich studentów przygotowujących się do kariery w finansach, którzy mają możliwość nawiązać cenne relacje zawodowe z wiodącymi instytucjami sektora bankowego, jak również z przedstawicielami środowiska akademickiego. Liczni alumni poprzednich edycji projektu pracują obecnie w firmach będących wieloletnimi partnerami Aliansu.

Sebastian A. Roy

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również