Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Capgemini wprowadza strategiczne zmiany i szuka pracowników kochających podróże

Zobacz oferty pracy

W Capgemini w Krakowie i Katowicach znajdzie się serce transformacji biznesowej i automatyzacji dla klientów z całego świata. W związku z tym firma podnosi kwalifikacje swoich pracowników oraz szuka nowych – gotowych do częstych podróży.
Kategoria: Wiadomości
10.05.2019
Fot. Erik Odiin / Unsplash
Zobacz
oferty pracy

Oddział Business Services Capgemini Polska zlokalizowany w Krakowie i Katowicach zatrudnia już teraz ponad 4 100 specjalistów. Firma kojarzona głównie ze świadczeniem usług finansowo-księgowych, kadrowych oraz obsługą łańcucha dostaw, wprowadza strategiczne zmiany. Bazując na doświadczeniu oraz sukcesach swoich ostatnich projektów, przyspiesza inwestycje w obszar związany z inteligentną transformacją przedsiębiorstw. 

– Uświadamiamy firmy, które chciały na potęgę automatyzować procesy, że najlepszą i dostępną obecnie ścieżką nie jest pełna robotyzacja, ale humanoizacja – włączenie robotów w ludzką tkankę organizacji. Mamy za sobą kilkanaście lat pracy z robotami i mogą być one porównane do nastolatków: ciągle jeszcze potrzebują pokierowania przez dorosłego człowieka, nie działają bowiem w pełni autonomicznie – komentuje Danuta Lipowska, Director w Zespole Transformacji Biznesowej.

Nowe wyzwania stoją przed pracownikami

Kadra Capgemini w Krakowie i Katowicach już teraz bierze udział w szeroko zakrojonych projektach automatyzacji i robotyzacji, przeprowadzanych dla globalnych klientów w kilkunastu krajach. Konsultanci często podróżują, by pomagać globalnym firmom w przeobrażaniu ich działów finansowo-kadrowych w sprawnie działające, zautomatyzowane centra operacyjne. 

– Ich zadaniem jest między innymi identyfikacja procesów wymagających usprawnień oraz zaprojektowanie i wdrożenie odpowiedniego rozwiązania, na przykład robota. To wszystko we współpracy z eksperckim zapleczem Capgemini: guru od procesów finansowo-kadrowych, deweloperami robotów, czy specami od automatyzacji – mówi Wojciech Cichoń, Dyrektor Zarządzający w Capgemini Business Services Europe. 

Nowe miejsca pracy dla podróżników

W związku z rozwojem, Capgemini poszukuje około 200 nowych osób, otwartych na nowe wyzwania, samodzielnych i gotowych do częstych wyjazdów w różne części świata, zaczynając od Ameryk, poprzez Europę, a kończąc na Australii i Azji.

Oferty pracy znajdą eksperci z mocnym doświadczeniem finansowo-księgowym, znający procesy Procure to Pay, Order to Cash, Record to Report, Hire to Retire oraz programiści różnych języków: .net, Java, SQL czy też eksperci RPA, którzy w pracy będą wykorzystywać najnowsze technologie m.in.: UiPath, BluePrism, czy Automation Anywhere. Poszukiwani są również eksperci w budowie centrów usług wspólnych dla klientów firmy.

Architekci transformacji muszą mieć również odpowiednie predyspozycje osobowościowe, żeby móc pracować w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, integrując często cztery różne strefy czasowe i kilka kontynentów. Firma oferuje programy podnoszenia kwalifikacji oraz przekwalifikowania.

Na stanowiska podstawowe Capgemini zaprasza też kandydatów, znających biegle języki obce (angielski, niemiecki, francuski, holenderski, skandynawski) oraz osoby, które chcą pracować w finansach i księgowości i HR.

– Mamy nadzieję, że to oni, chłonąc wiedzę procesową u nas w firmie, w przyszłości staną się kolejnymi ekspertami od transformacji, robotyzacji i inteligentnej automatyzacji, architektami przyszłości – podsumowuje Wojciech Cichoń, Dyrektor Zarządzający Capgemini Business Services Europe.

Program szkoleniowy dla studentów i absolwentów

W maju Capgemini rusza też z pilotażowym, rocznym programem kompetencyjnym skierowanym do studentów ostatniego roku studiów oraz absolwentów zainteresowanych pracą w konsultingu.

– Będzie to intensywny, roczny program szkoleniowy, podczas którego dziesięciu „wybrańców” wejdzie po dwóch tygodniach intensywnego onboardingu od razu do naszych najbardziej skomplikowanych, międzynarodowych projektów. Będą tzw. work shadowerami – będą się przyglądać pracy wykwalifikowanych konsultantów i otrzymywać własne zadania, a Capgemini będzie im przez ten czas płacić jak regularnym pracownikom– zapowiada Piotr Grzywacz, Vice President w Zespole Transformacji Biznesowej.

Od odób, które chciałyby wziąć udział w programie oczekuje się: bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i pakietu Microsoft Office, pozytywnej energii, sprytu i zapału do nauki.

Źródło: na podstawie informacji prasowej. 

Ekspert: Wojciech Cichoń
Dyrektor Zarządzający Capgemini Business Services Europe

Kieruje centrami firmy na terenie Europy, zatrudniającymi ponad 4500 osób w oddziałach w Polsce i w Rosji – w Krakowie, Katowicach i Omsku. Dołączył do Capgemini w 2006 r. Wcześniej pracował dla Deutsche Bank, Philip Morris i Valeo. Jest księgowym należącym do ACCA. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studia licencjackie z rachunkowości stosowanej na Oxford Brooks University. Jest również certyfikowanym profesjonalistą zarządzania projektami.

Ekspert: Danuta Lipowska
Dyrektor w Zespole Transformacji Biznesowej Capgemini Business Services Europe

Danuta dołączyła do Capgemini w 2001 roku. Początkowo świadczyła usługi finansowo-księgowe dla klientów Capgemini z Europy i Ameryki Północnej. W 2009 roku przeszła do działu wdrażającego technologie wspierające finanse, gdzie zbudowała zespół analityków biznesowych. Razem z zespołem osób przekształca dotychczasowe organizacje finansowe w nowoczesne, zautomatyzowane działy globalne. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ekspert: Piotr Grzywacz
Vice President w Zespole Transformacji Biznesowej Capgemini Business Services Europe

Odpowiada za globalną sprzedaż portfolio usług związanych z transformacją biznesową. Jest zaufanym liderem, wspierającym globalne organizacje w strategicznych programach transformacji o różnym ukierunkowaniu, w tym optymalizacji operacji, zakładania centrów usług, wdrażania kluczowych rozwiązań IT. Wyspecjalizował się w procesach Finance&Acounting, Procure2Pay oraz IT. Jest autorem pionierskich rozwiązań w obszarach innowacji, inteligentnej automatyzacji i cyfryzacji przedsiębiorstw. Przed dołączeniem do Capgemini Piotr był częścią EY Business Advisory, obsługując rynek jako Associate Partner.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również