Temat tygodnia
Rozmowa z Kasia Malinowską, trenerką rozwoju osobistego i certyfikowanym coachem.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dansk Supermarked otwiera centrum usług księgowych

Dansk Supermarked, duński właściciel sieci handlowych Netto, Bilka, Fotex oraz Salling otwiera centrum księgowe w Szczecinie - podaje "Gazeta Wyborcza".
Kategoria: Wiadomości
31.05.2013
Jak podaje nieoficjalnie szczeciński oddział "Gazety Wyborczej", w centrum usług księgowych znaleźć ma pracę ok. 90 osób. Jednakże zapotrzebowanie na specjalistów po studiach ekonomicznych będzie się kształtowało ze względu na przenoszenie kolejnych procesów księgowych do Polski.

Nowo powstałe centrum (obecnie działają prace przygotowawcze, firma właśnie podpisała umowę z Baltic Business Park) ma przejąć działania księgowe wszystkich podmiotów handlowych, w tym działającej od 18 lat sieci Netto w Polsce, dlatego obsługa księgowa ma dotyczyć takich krajów, jak Dania, Polska, Niemcy i Szwecja.

Lada dzień ma zakończyć się proces rekrutacji na stanowisko szefa CUW (SSC). Stopniowo do zespołu księgowych (obecnie dla sieci Netto w tym zakresie pracuje 25 osób) dołączą kolejni specjaliści, rekrutowani na polskim rynku. Centrum ma przejąć cały proces księgowy w drugiej połowie 2014 roku.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również