Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dzień Księgowego 2021. Kiedy przypada święto księgowych?

Kiedy przypada Dzień Księgowego i Księgowej 2021? Czego można życzyć księgowemu? Sprawdźcie kilka ciekawostek dotyczących tego święta.
Kategoria: Wiadomości
20.01.2021
Fot. Unsplash

Skrupulatni, dokładni, terminowi... Właśnie z takimi cechami najczęściej kojarzeni są dobrzy księgowi. Od kilku lat w kalendarzu mają nawet swój dzień - dedykowane święto, kiedy przyjmują życzenia i wyrazy wdzięczności za swą dobrze wykonaną pracę. Chociaż, jak wiadomo, każda okazja jest dobra, by podziękować swojej księgowej czy księgowemu!

Dzień Księgowego 2021 - podstawowe informacje

Dzień Księgowego został ogłoszony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w 2007 roku. Dokładnie w setną rocznicę powołania Związku Buchalterów w Warszawie - pierwszej organizacji osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami.

Dzień Księgowego przypada każdego roku 9 czerwca (w 2021 roku będzie to środa). 

Co ciekawe, tradycja świętowania Dnia Księgowego pochodzi już z okresu międzywojennego. Związek Buchalterów organizował wówczas specjalne pikniki, wycieczki i festyny w celu podkreślenia znaczenia tej profesji.

Czego można życzyć księgowym?

Kilka propozycji:

  • okrągłych wyników, 
  • samych plusów, 
  • cierpliwości, 
  • dobrego bilansu,
  • wszystkiego po stokroć!

Źródło: wroclaw.skwp.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również