Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Godło Programu Inwestor w Kapitał Ludzki przyznane

Podczas uroczystej Gali w Hotelu Marriott w Warszawie, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, zaprezentowano Laureatów Programu "Inwestor w Kapitał Ludzki".
Kategoria: Wiadomości
19.11.2012

Statuetki oraz Certyfikaty wręczyli Minister Jacek P. Męcina oraz Ewa Walenda, redaktor naczelna wydawnictwa "Personel i Zarządzanie".

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno specjalistów human resources, jak też biznesu. Swoją obecnością Galę zaszczyciło grono znanych osobistości.

 

Minister Jacek Męcina mówił o wyzwaniach stojących nie tylko przed środowiskiem biznesu, ale również politykami. Według Pana Ministra zarządzanie zasobami ludzkimi w Polsce osiąga już światowy poziom. Należy jednak pamiętać, by go utrzymać i dostosowywać do zmieniających się trendów na rynku pracy. – HR musi uczestniczyć w przywracaniu zdolności w odnajdywaniu się ludzi szukających lub zmieniających miejsca pracy – dodaje.

 

Profesor Czesław Szmidt, Przewodniczący kapituły Programu oraz Gospodarz Gali, pochwalił samą ideę Programu, która nieprzerwanie trwa od 12 lat. – Wykreował on kilkuset Laureatów, którzy prezentują wysokie standardy i oceny pracowników. Są firmami stabilnymi, wiarygodnymi, z dużymi sukcesami. Program IWKL idzie równo z rozwojem gospodarczym, na bieżąco wskazuje kierunki – powiedział Profesor Szmidt.

 

Profesor Witold Orłowski swoje wystąpienie poświecił tematowi – "Społeczeństwa, które bardziej inwestują w ludzi, są sprawniejsze ekonomicznie". Doradził, w jaki sposób dogonić kraje na najwyższym poziomie: wyzwolić aktywność i umiejętności społeczeństwa, a firmy powinny zadbać o rozwój kapitału ludzkiego. – To nie Państwo rozwija gospodarkę, tylko ludzie – przypomniał.

 

Ambasador Programu, Doktor Irena Eris przedstawiła podejście do kapitału ludzkiego od strony samego przedsiębiorcy: – Ważna była dla mnie nie tylko jakość produktu, ale także pracujący nad nim ludzie. Trzeba poznać potrzeby pracowników, komunikację, bariery i działania naprawcze. Badania są niezbędne i fundamentalne w procesie zarządzania zasobami ludzkimi w firmie.

Do grona Laureatów dołączyli:

 • Accord Finance S.A.
 • Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o.
 • Ankol
 • CNH Polska Sp. z o.o.
 • EATON
 • Grupa Goodyear Polska Sp. z o.o.
 • Link4 TU S.A.
 • Medicover Sp. z o.o.
 • Objectivity Bespoke Software Specialists Sp. z o.o.
 • OSG Polska
 • Philips Lighting Poland S.A., Oddział w Pabianicach
 • Qubus Hotel Management Sp. z o. o.
 • Sales Group
 • Vattax - Personel Sp. z o.o.


Od 12 lat Program "Inwestor w Kapitał Ludzki" promuje budowanie wysokich standardów ZZL. Kreuje dobre praktyki w obszarze rozwoju, motywowania i budowania zaangażowania pracowników. Firma profesjonalnie zarządzająca zasobami ludzkimi, to stabilny i wiarygodny pracodawca, który z sukcesem rozwija swoją firmę, a tym samym pozytywnie wpływa na polską gospodarkę

Organizatorem Programu jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, niezależna instytucja otoczenia biznesu wspierająca wdrażanie innowacji w gospodarce. W ramach jej działań realizowane są stałe autorskie programy badawczo - rozwojowe poświęcone strategii prowadzenia biznesu, wykorzystania nowoczesnych form zarządzania, rynku pracy, technologii ICT, dostępu do kapitału dla MSP.


Program "Inwestor w Kapitał Ludzki" wspierany jest przez liczne Instytucje Rządowe i Samorządowe: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Gdyni.

Serwis KarierawFinansach.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również