Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Twój rozwój jest w Twoich rękach. Historia księgowego

Zobacz oferty pracy

Andrzej Kłosowski, Team Coordinator PtP w Getinge SSC opowiada o tym, jak przebiegała jego kariera, a także o różnych możliwościach rozwoju, które otwierają się przed pracownikami centrum, które podlega ciągłej zmianie.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: Okiem eksperta
Kategoria: Wiadomości
07.11.2022
unsplash.com
Zobacz
oferty pracy

Pamiętam ten dzień, kiedy przyszedłem do Getinge SSC, aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Rozmowa kwalifikacyjna trwała 1,5 godziny, a ja opowiadałem o swoim doświadczeniu zawodowym i o tym, co już wiem i umiem.

Moja kariera zawodowa w tej firmie zaczęła się w grudniu 2014 roku, gdy rozpocząłem pracę na stanowisku księgowego. Już wtedy wiedziałem, że za kilka miesięcy wyjadę do naszego biura w Holandii w ramach projektu transition of duties. Od 2014 roku pracowałem w obszarach OtC, PtP i RtR, dzięki czemu poznawałem nowe systemy księgowe. Po jakimś czasie nadszedł ten dzień, w którym mogłem wziąć aktywny udział we wprowadzaniu jednego z systemów operacyjnych do spółki, którą ówcześnie obsługiwałem. Dzisiaj jako koordynator zarządzam 13-osobowym zespołem. Doszedłem do momentu, w którym to ja przeprowadzam rekrutację na różne stanowiska w firmie, co sprawia mi ogromną radość, ponieważ czuję, że mam realny i wyraźny wpływ na to, kto będzie pracował na co dzień w zespole.

Pakowanie walizek, czyli o podróżach służbowych

Miło wspominam dzień, gdy po przyjściu do biura i rozpoczęciu pracy, zostałem zaproszony na spotkanie, na którym padła niespodziewana propozycja wyjazdu służbowego na Kostarykę – za kilka dni. W ciągu niecałego tygodnia dokończyłem najpilniejsze osobiste sprawy, spakowałem się i zgłosiłem swoją gotowość do wyjazdu. Bilet lotniczy i hotel zostały sprawnie zarezerwowane przez firmę, a w niedzielę, jeszcze tego samego tygodnia, znalazłem się w zupełnie innym miejscu – po drugiej stronie świata. 

Poza Kostaryką i Holandią miałem też możliwości odbywania kilkukrotnych podroży służbowych do Belgii i Czech. Wspomniane wyjazdy były początkiem wielu możliwości rozwoju, jakie dostałem od firmy, która pozwoliła mi na zdobywanie nowego doświadczenia, wiedzy ze wszystkich obszarów księgowości i finansów, a także umożliwiła rozwój osobisty, doskonalenie kompetencji miękkich oraz poznanie wielu ludzi, z którymi utrzymuję kontakt do dzisiaj.

Rozwój w parze: pracownika i firmy

Firma Getinge w Krakowie od dnia jej założenia w 2014 roku jest w fazie nieustającego rozwoju i zmian. Największy rozkwit przeszła w lipcu 2019 roku, który mogłem obserwować osobiście i być jego częścią – mieć w nim swój aktywny udział jako jej pracownik. Krótka historia mojej kariery w firmie jest równocześnie w dużej mierze historią centrum SSC Getinge.

Te kilka ostatnich lat mojego życia zawodowego podsumowałbym jednym słowem: rozwój – zarówno zawodowy, jak i osobisty. Nie było ani jednego momentu, w którym znudziłyby mnie przypisane obowiązki, ponieważ przez cały ten czas zadania, które wykonywałem, były różnorodne i stanowiły dla mnie ciekawe wyzwanie.

Wśród nich były projekty dla różnych spółek grupy Getinge w obszarze księgowości, finansów, czasem nawet IT o zasięgu lokalnym lub globalnym. W dodatku współpraca była międzynarodowa, gdyż oscylowała między spółkami z Holandii, Belgii, USA, Kanady, Czech, Słowacji i Polski.

SSC w Krakowie jest w fazie permanentnej zmiany zarówno pod względem obsługiwanych procesów, jak i spółek z różnych części świata. Skutkuje to dynamicznym wzrostem zatrudnienia w firmie – od około 30 osób w 2014 roku do około 350 pracowników dzisiaj. To miejsce pracy, które daje szanse na poszerzanie swojej wiedzy, zdobywanie nowego doświadczenia, rozwój osobisty oraz możliwości angażowania się w różne obszary działalności firmy, z których można czerpać garściami, ale to w dużej mierze od nas samych – pracowników firmy – zależy czy z nich skorzystamy, czy też nie. 

Poza samym przejmowaniem nowych procesów i obsługiwaniem coraz większej liczby spółek, w samym SSC mamy obecnie do czynienia z dużą liczbą projektów, które często były zainicjowane przez pracowników naszego biura w Krakowie. Są to procesy standaryzacyjne i usprawniające codzienną pracę. Dzięki nim uwalniamy się od powtarzalnych zadań, tym samym zyskując czas na podjęcie tych o charakterze analitycznym. Czujemy, że firma daje nam przestrzeń do proponowania nowych rozwiązań, co nie tylko nas rozwijają, ale jest także ogromnie satysfakcjonujące.

Getinge SSC w Krakowie nieustanne podejmuje kolejne wyzwania związane chociażby z postępem technologicznym, ze zmianami na rynku pracy oraz z wewnętrznymi inicjatywami swoich pracowników. To wszystko sprawia, że dla nas – pracowników – zatrudnienie właśnie w tej organizacji, to nie tylko rozwój zawodowy, ale też niesamowita możliwość do doskonalenie umiejętności i kompetencji przydatnych w życiu codziennym.

Każda osoba zatrudniona w Getinge może odnaleźć obszar, w którym będzie czuła się swobodnie i w którym będzie mogła się rozwijać, mając aktywny wpływ na swoją ścieżkę kariery. W moim przypadku tak właśnie się stało. Kiedy pojawiłem się na rozmowie rekrutacyjnej w Getinge, nie przypuszczałem, że kiedyś osobiście będę zajmował się rekrutacją osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę właśnie tutaj!

Autor: Andrzej Kłosowski
Team Coordinator PtP Getinge SSC

Pracuje w Getinge od grudnia 2014 roku, wcześniej jako księgowy, obecnie jako koordynator zespolu PtP. 

Zobacz również