Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Istotna jest dla nas znajomość języków obcych – wywiad

O tym, jakich specjalistów poszukuje w 2018 roku Infosys Poland, dlaczego warto uczyć się języków obcych i jakie umiejętności liczą się najbardziej rozmawiamy z Iwoną Szelągowską, Associate Lead HR.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
15.03.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Iwona Szelągowska, Associate Lead HR: W tym roku planujemy dalsze zatrudnienia zarówno na stanowiskach niższego szczebla, nie wymagających doświadczenia zawodowego, jak również dla specjalistów w takich obszarach jak księgowość, zakupy czy też analiza danych biznesowych. Oczywiście, dla każdego z tych obszarów istotna jest dla nas znajomość języków obcych. Podstawą jest język angielski, zaś dla szeregu wakatów oferujemy możliwość pracy z europejskimi językami takimi jak francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, czeski lub też holenderski, duński czy szwedzki.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Aktualnie poszukujemy osób ze znajomością języka angielskiego oraz innych języków europejskich, chcących rozpocząć swoją karierę na stanowiskach Master Data Officer (obszar analizy danych), Junior Accountant (obszar finansowo-księgowy) lub Purchasing Officer (obszar zakupów). Dla kandydatów, którzy nie są dostępni na pełen etat oferujemy płatne staże z elastycznym czasem pracy w naszych trzech głównych domenach. 

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Poszukujemy specjalistów i liderów procesu z doświadczeniem w obszarze zakupowym (zarówno transakcyjnym jak i sourcingowym) najchętniej ze znajomością języka francuskiego. Kolejnym profilem są księgowi z bardzo dobrą znajomością j. angielskiego, najchętniej z doświadczeniem w GL lub też z komunikatywną znajomością języka angielskigo i doświadczeniem w dziale OTC i bardzo dobrą znajomością języków: niemiecki, szwedzki czy holdenderski.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Cennymi kandydatami na rynku pracy są osoby o wysokich kompetencjach analitycznych, zdolnościach negocjacyjnych oraz umiejętnością pracy w zespole.

Aktualnie coraz więcej młodych osób jest świadomych tego, jak ważne są kompetencje miękkie. Mogą je rozwijać np. w trakcie studiów - biorąc udział w dodatkowych projektach, bądź uczęszczając do kół naukowych.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Od wielu lat oferujemy płatne programy stażowe, umożliwiające zapoznanie się ze specyfiką pracy w dużej międzynarodowej firmie. Kandydat ma możliwość zdobycia cennego, realnego doświadczenia zawodowego w jednej z naszych 3 domen. Oferujemy elastyczny czas pracy, który łatwo jest dostosować do planu zajęć na studiach.

Poza tym, naszym flagowym programem rozwoju dla osób bez doświadczenia zawodowego, a także kandydatów chcących ukierunkować się w nowym dla siebie obszarze jest Campus Program. W ramach pierwszych tygodni pracy oferujemy intensywny trening domenowy pozwalający nowym pracownikom uzyskać kompetencje niezbędne do rozpoczęcia kariery w księgowości, zakupach lub analizie danych. Warto również wspomnieć, że oferujemy umowę o pracę bez okresu próbnego, co może stanowić istotny atut dla osób szukających stabilnej pracy, w której będą mogli rozwijać swoje kompetencje.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Prawdą jest, że aktualnie rynek pracy jest rynkiem pracownika. Dla wielu firm jest to duże wyzwanie, aby pozyskać w satysfakcjonującym czasie wykwalifikowanych kandydatów spełaniających wszystkie wymagania. Jednocześnie rynek pracy jest bogaty w kandydatury osób z mniejszym doświadczeniem i dużym potencjałem na dalszy rozwój zawodowy. Dlatego tak istotne jest oferowanie wewnętrznych możliwości szkoleniowych, które umożliwią pracownikom poszerzenie kompetencji, zaś firmie utrzymanie cennych talentów.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Iwona Szelągowska
Associate Lead – HR Infosys Poland

Ukończyła Psychologię Doradztwa Zawodowego i Organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynowaniu procesów rekrutacyjnych oraz współpracy ze środowiskiem biznesowym. W Infosys Poland od 2016 r. zajmuje się zarządzaniem zespołem rekrutacji,  prowadzeniem procesów rekrutacyjnych na stanowiska liderskie i menadżerskie, oraz kontaktem z klientami wewnętrznymi. W kontakcie z kandydatami oraz klientami dba o pozytywne relacje, w pracy stawia na sumienność i systematyczność. Po pracy jest szczęśliwą mamą, która bardzo ceni sobie chwile spędzane z rodziną.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również