Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kariera w finansach i bankowości od podszewki

Sto stron, pięćdziesiąt organizacji, kilkanaście branż i kwalifikacji zawodowych oraz trzecia edycja. Zespół KarierawFinansach.pl wydał właśnie kolejny przewodnik "Kariera w Finansach i Bankowości" na rok akademicki 2011/12.
Kategoria: Wiadomości
04.11.2011

To już kolejne wydanie prestiżowej publikacji dla studentów i absolwentów, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z sektorem finansów i bankowości. Podobnie jak w latach poprzednich publikacja w wersji papierowej będzie dostępna podczas jesiennych oraz wiosennych targów pracy, w biurach karier najlepszych uczelni publicznych i niepublicznych, a także w salonach Empik (edycja płatna). Przygotowano również wersję elektroniczną w formie e-booka, która dostępna jest na naszej stronie.


"Kariera w Finansach i Bankowości" to jedyna taka publikacja dostępna na polskim rynku, opracowana głównie z myślą o studentach kierunków ekonomicznych. Wyróżnia ją merytoryczne opracowanie poszczególnych branż i kwalifikacji, eksperckie opracowanie najważniejszych trendów na finansowym rynku pracy oraz prezentacja najlepszych pracodawców.


W przewodniku przeczytasz m.in. o:

  • Branży finansowej po kryzysie. Czy możemy mówić o straconym pokoleniu?
  • Wynagrodzeniach w sektorze finansowym. Jakie możliwości młodym finansistom oferuje zagranica?
  • Dyrektorach Finansowych. Kogo potrzebuje współczesna organizacja? Strażnika czy stratega, odpowiedzialnego za rozwój biznesu?
  • Najważniejszych branżach w tym sektorze. Kto może zostać audytorem, jakich kompetencji poszukuje się w zarządzaniu ryzykiem, jakie możliwości rozwoju oferuje księgowość?
  • Najpotrzebniejszych kwalifikacjach. Która z kwalifikacji okaże się najlepsza dla Twojej kariery? ACCA, CFA czy może Doradca Podatkowy?

Tegoroczna edycja została również wzbogacona o dwa nowe elementy. Pierwszym z nich jest tzw. Barometr Sektora Finansowego, który znajduje się przy każdej z branż od audytu po zarządzanie ryzykiem. Posiada on trzy wskaźniki dotyczące prestiżu, perspektyw rozwoju oraz wynagrodzenia. Barometr powstał na podstawie zebranych opinii od studentów i absolwentów podczas wiosennych targów pracy oraz przy pomocy panelu umieszczonego na stronie KarierawFinansach.pl. Drugim natomiast - sekcja MBA zawierające tabelaryczne zestawienie najlepszych programów dla kadry menedżerskiej. To efekt kilkumiesięcznej pracy pod nazwą MBA Survey 2011, zakończonej w maju br.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również