Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Komunikacja międzykulturowa jest kluczowa na wielu stanowiskach

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok, oczekiwaniach względem kandydatów do pracy i programach rozwojowych dla pracowników w firmie IBM Business Process Services rozmawiamy z Arturem Lewandowskim, Senior Recruitment Specialist.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
05.02.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Artur Lewandowski, Senior Recruitment Specialist w IBM: Dynamiczny charakter naszej branży sprawia, że trudno z góry przewidzieć konkretne liczby, ale spodziewamy się, że będziemy nadal zatrudniać w podobnym tempie jak w poprzednich latach. Jesteśmy jedną z najstarszych firm działających w stosunkowo młodej branży SSC/BPO w Krakowie, ale stale się rozwijamy i z roku na rok tworzymy coraz więcej nowych miejsc pracy.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Szukamy przede wszystkim kandydatów na stanowiska juniorskie w obszarze księgowości, płac oraz wsparcia technicznego IT.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Role liderskie / managerskie w finansach i księgowości, stanowiska analityków biznesowych / konsultantów w zakresie automatyzacji oraz starszych specjalistów ds. Księgowości.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Komunikacja, szczególnie międzykulturowa jest kluczowa na wielu stanowiskach, a dla niektórych osób stanowi wyzwanie.

Większość miejsc pracy w korporacjach wymaga codziennej współpracy z kolegami z różnych kontynentów. Im szybciej ktoś się zacznie do tego przywyczajać, tym łatwiej odnajdzie się w międzynarodowym środowisku.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Inwestujemy zarówno w kompetencje techniczne, jak i miękkie. Dofinansowujemy kursy językowe, szkolimy z efektywnej komunikacji i narzędzi IT. Programy takie jak Akademia Lidera czy Akademia Innowacji kreują przyszłych managerów lub ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Większość kadry managerskiej w naszej firmie to osoby, które zaczynały swoją karierę w IBM od podstaw, a teraz odgrywają kluczowe role w kształtowaniu przyszłości naszego biznesu. Kontynuując inwestowanie w kompetencje naszych pracowników, zyskujemy pewność, że w kolejnych latach nie zabraknie u nas zdolnych liderów, prowadzących firmę ku dalszym sukcesom.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Artur Lewandowski
Talent Acquisition Partner IBM BTO Business Consulting Services

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 roku pracuje w branży rekrutacyjnej. W IBM zajmuje się rekrutacją na stanowiska specjalistyczne oraz managerskie w obszarze finansów i IT.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również