Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konkursy EY dla studentów - nowe wyzwania na rok 2017/2018

Zobacz oferty pracy

Doświadczenie zawodowe jest nieocenione dla wszystkich dopiero stawiających pierwsze kroki w roli doradcy podatkowego czy transakcyjnego, a co jeśli dodatkowo można zdobyć atrakcyjne nagrody? EY po raz kolejny zaprasza do nowej edycji konkursów studenckich, które mogą stać się przepustką do kariery. Czas na zapisy macie tylko do 20 listopada!
Kategoria: Wiadomości
13.10.2017
Zobacz
oferty pracy

Sprawdzian w praktyce 

Konkursy EY, w których rok temu wzięło udział ponad 2500 osób, od lat cieszą się niezmienną popularnością. Jak podkreśla Anna Woźniak, Doświadczony Menedżer ds. Rekrutacji w EY, ich sukces bierze się nie tyle z atrakcyjnych nagród (nawet 30000 zł i nagrody rzeczowe), lecz przede wszystkim z możliwości zdobycia unikalnej wiedzy i jej zastosowania w praktyce.

– Przez dotychczasowych kilkanaście edycji, zarówno EYe on Tax, jak i EY Financial Challenger, wyrobiły sobie znakomitą renomę i uznanie na uczelniach w całej Polsce. Dlatego gdy corocznie, wraz z początkiem nowego roku akademickiego, startujemy z kolejnymi edycjami, zainteresowanie studentów jest ogromne – podkreśla. – Sukces konkursów EY to przede wszystkim praca na realnych case’ach i wyzwaniach, które na co dzień pojawiają się w biznesie. Takie założenia konkursu pozwalają uczestnikom na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i podjęcie decyzji, czy chcą się rozwijać w tych konkretnych obszarach w przyszłości – dodaje.

Potwierdzają to również i sami uczestnicy. – Na uniwersytecie nie mamy szans na pogłębianie wiedzy podatkowej, ponieważ zazwyczaj uczymy się teorii, a praktyczne kazusy zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego konkurs EYe on Tax był dla nas szansą na rozwinięcie się, na sprawdzenie czy podatki naprawdę nas interesują i czy chcemy się z nimi związać – uważa ubiegłoroczna zwyciężczyni Roksana Kałużna, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. – Konkurs daje nam przedsmak tego, jak może wyglądać ciekawa praca w dużej firmie doradczej i czym być może będziemy zajmować się w przyszłości. To również okazja do weryfikacji naszych życiowych wyborów – uzupełnia kolejny laureat EYe on Tax Artur Bałazy, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Przyszły doradco podatkowy – EYe on Tax jest dla Ciebie

Konkurs EYe on Tax adresowany jest do wszystkich studentów uczelni wyższych, zainteresowanych prawem i ekonomią oraz karierą w szeroko rozumianym doradztwie podatkowym. Stwórz zespół składający się z trzech lub czterech osób i zarejestruj się na stronie www.eyeontax.pl.

Sam konkurs jest trzyetapowy. Pierwsza część przeprowadzana jest on-line. Zarejestrowane drużyny otrzymują mailowo 24 zadania konkursowe. Na ich rozwiązanie uczestnicy mają czas do 24 listopada. Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 100 drużyn z najlepszymi wynikami. Kolejny runda to webcast i rozwiązywanie kazusów. Do trzeciego, finałowego, etapu zostanie zakwalifikowanych 10 zespołów. 11 stycznia 2018 r. odbędzie się finałowa rozgrywka – składająca się z trzech części: pytań opisowych i testowych oraz kazusu. Jurorzy będą oceniać poprawność merytoryczną odpowiedzi, spójność i logikę argumentacji oraz styl wypowiedzi. Z kolei część testowa będzie polegała na udzielaniu odpowiedzi na pytania testowe przy użyciu aplikacji  systemu do głosowania. Do ścisłego finału zakwalifikują się dwa zespoły, które będą się ze sobą spierały jako strony w symulowanym sporze sądowym.

Na najlepszą drużynę czeka nagroda pieniężna w wysokości 24000 zł, oferty pracy lub płatnych praktyk w Dziale Doradztwa Podatkowego EY bądź kancelarii EY Law oraz nagrody od partnerów konkursu – m.in. vouchery o wartości 2500 zł na wybrane szkolenie menadżerskie lub z obszaru kompetencji osobistych w EY Academy of Business. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają iPady Mini, vouchery na vouchery na 2000 zł w EY Academy of Business, a także nagrody od partnerów konkursu.

Transakcje, fuzje, przejęcia – EY Financial Challenger 

Konkurs EY Financial Challenger adresowany jest przede wszystkim do zainteresowanych tematyką corporate finance. Mogą wziąć w nim udział zespoły składające się z trzech lub czterech osób. Po rejestracji na stronie www.eyfc.pl czas na pierwszy etap trwający do listopada. Polega on na rozwiązaniu 24 pytań testowych ze wszystkich obszarów doradztwa transakcyjnego (Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A). Kolejny etap będzie podzielony na dwie rundy – w pierwszej będzie trzeba rozwiązać indywidulane zadanie. Zespoły, które przejdą do kolejnej rundy będą musiały przedstawić we wskazanych miastach (Katowice, Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław) półgodzinną prezentację na zadany temat oraz przeprowadzić dyskusję z jury, którzy wcielą się w rolę przedstawicieli biznesu. Jurorzy będą oceniać spójność i logikę prezentacji, poprawność merytoryczną wypowiedzi, współpracę w zespole, jak również formę przedstawianych informacji. 10 najlepszych zespołów zostanie zaproszonych do dwudniowego finału, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2018 r. Wielki finał będzie polegał na rozwiązaniu studium przypadku. Oceniana będzie przede wszystkim poprawność merytoryczna, spójność i logika oraz estetyka przygotowanych dokumentów i modeli.

Nagroda główna dla zespołu, który zajmie pierwsze miejsce to 30000 zł, oferta pracy bądź płatne półroczne praktyki w zespołach: Due Diligence, Valuation & Business Modeling, M&A w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, a także vouchery o wartości 2500 zł na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business. Laureaci drugiego miejsca mogą liczyć na 10000 zł dla zespołu, skrócony proces rekrutacji do EY, czytniki Amazon Kindle i vouchery o wartości 2000 zł na wybrane szkolenie managerskie lub z obszaru kompetencji osobistych z oferty EY Academy of Business.

KarierawFinansach.pl życzy powodzenia i trzyma kciuki za wszystkich, którzy podejmą wyzwanie EY.

Źródło: biuro prasowe EY

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również