Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego, w czołówce rankingu Bloomberga

Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego, zajęła 12 miejsce na świecie w rankingu "Bloomberga".
Kategoria: Wiadomości
06.12.2012
– Ranking powstaje na podstawie prognoz. Raz w miesiącu przesyłamy je do agencji Bloomberg. Bardzo cieszy mnie moja pozycja. Ranking ten odzwierciedla  bardzo wysokie zdolności analityczne i umiejętności prognozowania ekonomistów na całym świecie, a znalezienie się w jego czołówce jest niewątpliwie dla każdego wyróżnionego powodem do dumy i radości. Jednocześnie mobilizuje do dalszej pracy i jeszcze wyższych osiągnięć w przyszłości – mówi Monika Kurtek, Główna Ekonomistka Banku Pocztowego.

Ranking "Bloomberga" tworzony jest w oparciu o  kluczowe wskaźniki  makroekonomiczne w 11 krajach oraz strefie euro. W zestawieniu sklasyfikowano ponad 400 ekonomistów z całego świata, w tym 71 z USA. Ekonomiści przedstawiali swoje przewidywania w 13 lub 9 kategoriach (dotyczących m.in.  bezrobocia, PKB, sprzedaży,  inflacji) przez okres 24 miesięcy. Monika Kurtek zdobyła 61,20 punktów. Co ciekawe wynik ten dawałby zwycięstwo wśród ekonomistów np. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Japonii.

Monika Kurtek z bankowością związana jest od 6 lat. Zanim trafiła do Banku Pocztowego pracowała jako Starszy Ekonomista w Banku BPH. W latach 2000-2005 związana była z Ministerstwem Finansów, gdzie pracowała w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również