Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

"Nie ma większej wartości dla firmy niż jej personel" - wywiad

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok w firmie Alexander Mann Solutions rozmawiamy z Agnieszką Piechaczek, Menedżerem ds. Wewnętrznej Rekrutacji i Budowy Marki.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
27.12.2017

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Agnieszka Piechaczek, Talent Acquisition (in-house) & Brand Building Manager: W 2018 roku Alexander Mann Solutions w Polsce będzie kontynuować jakościowy i ilościowy wzrost zatrudnienia w dwoch centrach usług w Krakowie i Gdansku (gdzie aktualnie zatrudnienie znajduje około 1000 osób) oraz dalszy rozwój zespołów pracujących w siedzibach naszych klientów m.in. w Warszawie i Wrocławiu. W związku z uelastycznieniem środowiska pracy i wprowadzaniem wspierających ten proces technologii, będziemy poszukiwać samodzielnych pracowników także w innych polskich lokalizacjach. Warto pamiętać, że Alexander Mann Solutions w Polsce to nie tylko dostarczanie usług dla naszych globalnych klientów, czyli stanowiska rekrutacyjne czy administracyjne, lecz także szereg innych wakatów w ramach funkcji centralnych, takich jak kadry, finanse czy technologie. Dzięki rozwojowi organizacji w naszym kraju ścieżki kariery możliwe są też w zespołach wspierających dostarczanie usług do klientow – implementacje, zarządzanie mediami i dostawcami, walidacje czy badanie rynku.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Jak co roku, tak i w 2018 roku będziemy poszukiwać kandydatów bez doświadczenia zawodowego niezależnie od profilu wykształcenia. Alexander Mann Solutions zapewnia skuteczne programy wdrożeniowe i szkoleniowe, dzięki którym każdy może poznać tajniki rekrutacji z perspektywy swojego stanowiska pracy i w relatywnie szybkim tempie opanować zakres obowiazków. Od kandydatów zawsze oczekujemy jednak dopasowania pod kątem naszych wartosci i kompetencji, dzięki czemu łatwo odnajdą się w tworzonym przez nas etycznym środowisku pracy. Warto tu wspomnieć choćby o zorientowaniu na klienta, umiejętnosci pracy w zespole, decyzyjności czy zarządzaniu priorytetami.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Nieustająco poszukujemy wysokowykwalifikowanych rekruterów oraz researcherów. W związku z geograficznym rozwojem projektów i sprzedażą nowych usług bardzo cenimy znajomość dodatkowego (poza angielskim) języka obcego. Ilościowy wzrost zatrudnienia będzie także generował zapotrzebowanie na menedżerów i kierownikow zespołów.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

W ostatnim czasie zauważalny jest spadek motywacji wśród kandydatów do pracy.

Kandydaci przychodzą na spotkania nieprzygotowani i sprawiają wrażenie jakby sami nie znali celu tej wizyty. Duża konkurencja na rynku wytworzyła wrażenie, że pracodawcy zatrudnią kogokolwiek – nic bardziej mylnego.

Firmy pionierskie, pracujące z najlepszymi światowymi markami, dbające o jakość swoich uslug i nieustająco wdrażające ulepszenia – takie jak Alexander Mann Solutions - nie mogą iść w tym obszarze na kompromisy. O tym, jak ważne jest takie jakościowe podejście, można się przekonać po zatrudnieniu :)

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Alexander Mann Solutions proponuje szereg programów wspierających rozwój pracownika – rozpoczynając od podstawowego wdrożenia do firmy i szkolenia stanowiskowego, poprzez efektywne planowanie ścieżek kariery, po programy wspierające kadrę menedżerską i kierowników zespołów. Aktualnie duża część naszych szkoleń dostarczana jest zdalnie lub online, dzięki czemu każdy pracownik ma jeszcze wiekszą swobodę w dookreśleniu tempa i kierunku swojego rozwoju.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Nie ma większej wartości dla firmy niż jej personel. Ma to szczególne zastosowanie w firmach, które dostarczają usługi a nie są np. producentami. Cały know how obejmujący także relacje międzyludzkie tkwi właśnie w naszych pracownikach, niezależnie od ilości technologii i przewodników po procesach. Dlatego tak ważny jest dobór właściwych osób już na etapie procesu rekrutacyjnego – nie chodzi tu wszakże jedynie o skuteczność firmy, lecz także o komfort pracownika i możliwość zbudowania przez niego stabilnej, ciekawej ścieżki.

Ekspert: Agnieszka Piechaczek
Talent Acquisition and Brand Building Manager Alexander Mann Solutions Poland Sp. z.o.o.

Dołączyła do Alexander Mann Solutions w 2006 roku. Po 7 latach spędzonych w zespolach operacyjnych (rekrutacja, administracja) objęła stanowisko menedżera zespołu wewnętrznej rekrutacji. Odpowiedzialna za zatrudnianie pracowników do Alexander Mann Solutions w całej Polsce – projekty obejmują 2 centra usług w Krakowie i Gdańsku (ponad 1000 zatrudnionych osób) oraz lokalizacje on site u klientów. Odpowiada bezpośrednio za inicjatywy związane z budową marki.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również