Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

PKO Bank Polski przejmuje Nordea Bank Polska

Medialne plotki potwierdziły się. PKO BP ma kupić od Nordea Bank AB 99,21 proc. akcji polskiego oddziału.
Kategoria: Wiadomości
13.06.2013
Poza bankiem PKO Bank Polski przejmuje również w 100 proc. Nordea Polska TUnŻ i Nordea Finance Polska. Cena to 2,83 mld zł.

Jak podkreśla prezes polskiego banku, Zbigniew Jagiełło w komunikacie prasowym:

- Transakcja pozwoli nam wzmocnić pozycję rynkową, w szczególności w segmencie klientów zamożnych oraz bankowości korporacyjnej. Jej skutkiem będzie również uzupełnienie dotychczasowej sieci dystrybucji o wysokiej jakości placówki w największych miastach Polski, rozwój produktów bancassurance oraz leasingowych i faktoringowych.


Przejęcie jednostek stricte bankowych będzie kosztowało PKO BP 55 mln 61 tys. zł razem z portfelem wierzytelności wobez klientów korporacyjnych Nordea Bank AB o wartości nominalnej 3,6 mln zł.

Bank planuje wykupić pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych. Celem jest pełna integracja z PKO BP. Akcje Nordea Bank Polska mają zostać wycofane z obrotu na rynku regulowanym, za którego prowadzenie odpowiada Giełda Papierów Wartościowych.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również