Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Po raz szósty zostanie wybrany Dyrektor Finansowy Roku

Rozpoczęła się szósta edycja prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. KarierawFinansach.pl jest patronem medialnym konkursu.
Kategoria: Wiadomości
24.02.2011

Konkurs oraz Kongres Dyrektor Finansowy Roku organizowane są z inicjatywy Euler Hermes - światowego lidera w ubezpieczaniu należności i windykacji oraz miesięcznika "Forbes". Partnerem merytorycznym, najważniejszego branżowego wydarzenia roku, jest ACCA.


Ideą Konkursu Dyrektor Finansowy Roku jest wybór najlepszych managerów, wyróżniających się profesjonalizmem, etyką oraz skutecznością w działaniu przy zmiennych warunkach gospodarczych.


W obecnej edycji organizatorzy zmienili dotychczasowe zasady konkursu i wprowadzili dwie kategorie: Dyrektor Finansowy Roku dużych przedsiębiorstw oraz Dyrektor Finansowego Roku małych i średnich przedsiębiorstw. Kapituła może podjąć także decyzję o przyznaniu wyróżnienia specjalnego.


Zobacz oferty pracy na stanowisku dyrektor finansowy »


Wyboru laureatów dokona kapituła niezależnych ekspertów - osób zaufania publicznego oraz aktywnych zawodowo finansistów:

 • Ilona Weiss, Wiceprezes Zarządu, CFO Sygnity, Prezydent ACCA Polska, Przewodnicząca Kapituły,
 • Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający, Grant Thornton Frąckowiak, Audytor Konkursu,
 • Waldemar Frąckowiak, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
 • Tadeusz Kozaczyński, laureat konkursu "Dyrektor Finansowy Roku 2008", Wiceprezes Zarządu, Trakcja Polska,
 • Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista, Polska Rada Biznesu,
 • Monika Nachyła, Partner, Enterprise Investors,
 • Robert T. Nowakowski, Partner, SpencerStuart,
 • Piotr Płoszajski, Profesor, Kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej,
 • Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego, Forbes,
 • Wiesław Rozłucki, współzałożyciel i wieloletni prezes GPW w Warszawie, obecnie doradca banku inwestycyjnego Rothschild Polska,
 • Tomasz Starus, Dyrektor Biura Oceny Ryzyka, Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes,
 • Beata Stelmach, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Wiceprezes Zarządu, MCI Management.

Kapituła wyłoni zwycięzców na podstawie nadesłanych ankiet oraz zebranych informacji o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny będą: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy.


Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły nadzór sprawuje audytor - Grant Thornton Frąckowiak.


Zobacz oferty pracy na stanowisku dyrektor finansowy Warszawa, woj. mazowieckie »


Udział w Konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia. Aplikacje będą przyjmowane do 15 marca. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 25 maja w Warszawie podczas uroczystej gali.


W dotychczasowych edycjach tytuł Dyrektor Finansowy Roku otrzymali: Adam Pieniecki z York International, Karen Burgess z TVN, Krzysztof Zoła z Złomrex, Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska oraz Mariusz Machajewski z Grupy Lotos.


W tym roku - na prośbę środowiska, obok głównego Kongresy Dyrektorów Finansowych, zostaną zorganizowane także lokalne Kongresy w Poznaniu (9 maja), Sopocie (16 maja) i w Krakowie (19 maja). Główny Kongres odbędzie się 25 maja w Warszawie. Tegoroczne spotkania Dyrektorów Finansowych będą odbywały się pod hasłem "Mapa wyzwań dla CFO w nowej dekadzie".


Wśród tematów poruszanych przez ekspertów znajdą się m.in. zagadnienia związane z maksymalizacją wartości dodanej w obszarze zarządzania płynnością przedsiębiorstwa, wpływem dyrektora finansowego na optymalizację kosztów w przedsiębiorstwie - kształtowanie EBIDTA. Zostaną zaprezentowane także wyniki barometru CFO.


Partnerami wspierającymi organizację Konkursu oraz Kongresu są: PKO Bank Polski i SAGE - partnerzy strategiczni oraz BPP Professional Education, Grant Thornton Frąckowiak, IBM, Krajowy Rejestr Długów, Michael Page International, SEG oraz VOLVO.


Patronat medialny nad Konkursem oraz spotkaniami Kongresowymi objęli: biznes2biznes.com; Controling i Rachunkowość Zarządcza, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta MSP, Inforlex.pl; INFORmator Prawno-Podatkowy, IPP24.pl, KarierawFinansach.pl; Newsweek, Nowy Przemysł, Onet.pl, Radio PiN, wnp.pl oraz TVN CNBC.


Szczegółowe informacje o Konkursie i Kongresie: ankieta zgłoszeniowa, regulamin, skład Kapituły oraz relacje z poprzednich edycji są dostępne na stronie: www.dyrektorfinansowyroku.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również