Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

„Polecanie się opłaca!”. Allegro wdraża zewnętrzny program poleceń

Allegro uruchamia nowy program referencyjny pod hasłem “Polecanie się opłaca!”. Od teraz kandydatów do pracy w Allegro mogą wskazać także osoby spoza organizacji – w nagrodę za skuteczną rekomendację polecający otrzyma bonus w wysokości kilku tysięcy złotych.
Kategoria: Wiadomości
16.02.2021
Fot. Unsplash

Jak wyjaśnia Katarzyna Ostrowska, Senior Talent Acquisition & Employer Branding Manager, o wdrożeniu nowego, dodatkowego modelu pozyskiwania talentów w Allegro zadecydowała wysoka skuteczność programu referencyjnego skierowanego do pracowników firmy:

Dotychczas najbardziej efektywnym kanałem rekrutacji okazał się dla nas wewnętrzny system poleceń pracowniczych, który w Allegro funkcjonuje już od kilku lat. To właśnie dzięki referencjom jesteśmy w stanie w krótkim czasie pozyskać odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy. Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój firmy i ilość prowadzonych przez nas rekrutacji, zdecydowaliśmy się rozbudować istniejący program poleceń i do rekomendowania pracowników zachęcić także osoby niezatrudnione w naszej firmie.

Program Allegro realizowany jest za pośrednictwem platformy ShareHire, polskiego dostawcy systemów poleceń pracowniczych. Aby zarekomendować swojego kandydata do pracy, należy zalogować się na stronie allegro.sharehire.pl i wybrać jedną z prezentowanych ofert pracy, a następnie wysłać polecanej osobie specjalny link referencyjny. Jeśli nasz kandydat zostanie wybrany na dane stanowisko, po czterech miesiącach od zatrudnienia otrzymamy nagrodę w wysokości 5000 złotych.

Aktualnie w systemie poleceń Allegro dostępnych jest ponad 40 ofert pracy we wszystkich lokalizacjach, w których działa firma. Większość prowadzonych rekrutacji dotyczy obszaru technologicznego – poszukiwani są kandydaci na stanowiska takie jak Software Engineer, Big Data Engineer czy Research Engineer.

Do końca 2021 roku firma planuje powiększyć swój zespół o blisko 1500 nowych pracowników, w tym niemal 700 specjalistów i inżynierów IT. Obecnie Allegro zatrudnia ponad 2300 osób w pięciu polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. Poza obszarem technologicznym firma oferuje możliwości rozwoju m.in. w dziale komercyjnym, obsługi klienta i logistycznym w swoich siedzibach w całej Polsce.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji w systemie poleceń zewnętrznych dostępne są na platformie allegro.sharehire.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również