Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Postaw na ciekawą branżę – Eurofins rekrutuje w Katowicach

Rozwijaj się razem z firmą, która w ostatniej dekadzie podwoiła swój przychód już trzy razy z rzędu! Eurofins to Grupa, która wybrała Katowice, gdzie umieściła swoje Centrum Kompetencyjne i Centrum Usług Wspólnych.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
04.12.2017

Firma, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie, na polskim rynku pozostaje jeszcze nie do końca rozpoznawalną marką. Za nazwą Eurofins kryje się jednak historia zdecydowanie warta uwagi. Początek jej istnienia związany jest z działalnością czterech naukowców we Francji. Obecnie Eurofins zatrudnia ponad 30 000 pracowników, dostarczając swoje usługi w ponad 40 krajach na świecie. Globalnie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się spółek. Przez 20 lat, odkąd pojawiła się na giełdzie, osiąga znakomite wyniki w wycenie akcji w Europie i jedne z najlepszych na świecie. Tym, co dodatkowo czyni firmę wyjątkową, jest również model zarządzania, opierający się na koncepcji, w której poszczególni liderzy zarządzają laboratoriami jak własnymi przedsiębiorstwami. Poprzez ciągłe innowacje i rozwój, Eurofins dba o bezpieczeństwo każdego z nas, gwarantując jakość i autentyczność oraz sprawdzając pochodzenie produktów, z których korzystamy na co dzień. Codziennie w laboratoriach Eurofins testowane są m.in. jedzenie, leki, powietrze, woda.

W Polsce, Eurofins jako grupa laboratoryjna działa od 2003 roku, kiedy to rozpoczęła aktywność biznesową w Malborku. Obecnie ma swoje oddziały także w Warszawie, Katowicach, Gdańsku i okolicach Poznania. Dodatkowo, od maja 2016 roku, Eurofins prowadzi działalność korporacyjną w Katowicach w ramach Centrum Kompetencyjnego (GSC), jak i Centrum Usług Wspólnych (SSC). Jednym z priorytetów w Katowicach jest rozwój struktur globalnego raportowania i kontrolingu, w ramach których wyzwania i ofertę znajdą kontrolerzy i analitycy finansowi, specjaliści znający dobrze rozwiązania systemowe (np. COGNOS), ukierunkowani także na obszar IT w finansachspecjaliści ds. księgowości. Stanowiska te gwarantują kontakt z międzynarodową kadrą zarządzającą oraz pracę w środowisku, gdzie umiejętność analitycznego myślenia i wykorzystania rozwiązań systemowych jest szczególnie doceniania.

Wyzwań i możliwości uczestniczenia w ciekawych projektach nie brakuje, co podkreśla Olaf Kacperski, Country Manager, Prezes Zarządu Eurofins w Polsce: 

 W ostatnich 20 latach, od czasu debiutu giełdowego, kurs akcji firmy wzrósł ponad 223 razy, a sprzedaż rok do roku wzrasta o prawie 40%. To duża wartość dodana – możliwość pracy dla światowego lidera. Jednocześnie, taka dynamika wzrostu dostarcza codziennie nowych wyzwań. Patrząc na polską organizację  zaledwie 3 lata temu mieliśmy tu 2 firmy i 150 pracowników, w 2017 mamy ich już 6, a liczba pracowników przekroczy do końca 2018 roku 500 osób.

Jak zatem firma nadąża za tak dynamicznym wzrostem biznesu?

 Musimy znajdować ludzi, którzy mają znakomite biznesowe DNA. Rozwój nie przychodzi sam – my go tworzymy. Istotną częścią rozwoju Grupy są nasze GSC i SSC w Katowicach. Tworzymy procesy biznesowe, wdrażamy systemy i tworzymy ramy funkcjonowania Grupy. Rodzi to dla naszych pracowników wiele wyzwań, ale także wiele możliwości, które chcemy wykorzystywać. Stawiamy na efektywną wymianę wiedzy między zespołami, jesteśmy na etapie opracowywania różnych kompleksowych programów wspierających naszych pracowników. Jednocześnie, mimo bardzo dużego portfolio rekrutacji, nie skłaniamy się ku kompromisom. Stawiamy nie tylko na doświadczenie, ale też na osobowość w trakcie rekrutacji. Chcemy budować zespoły, w których osoby są komplementarne względem siebie i mogą wzajemnie się od siebie uczyć, tworzyć kreatywne środowisko współpracy – podkreśla Justyna Krótki, Talent Acquisition Specialist w Eurofins.

Jakich kompetencji miękkich zatem szczególnie Państwo szukają u swoich przyszłych pracowników?

– Ciekawa branża to jedna z wartości dodanych, które idą w parze z pracą w naszej organizacji. Natomiast fakt, że w Katowicach jesteśmy startupem, daje zarówno możliwość zdobycia doświadczenia w unikatowych i kompleksowych projektach, jak również sprawia, że środowisko jest na pewno wymagające i bardzo dynamicznie. Na tym etapie rozwoju konieczne jest pełne zaangażowanie, samodzielność, umiejętność pracy w środowisku, gdzie niekoniecznie na wszystko są procedury i procesy. Stąd, szukamy przede wszystkim osób z szerokimi horyzontami, potrafiących myśleć nieszablonowo, budować efektywnie relacje biznesowe. W ramach działów Sprawozdawczości Finansowej czy Controllingu mierzymy się z wyzwaniami związanymi z optymalizacją procesów, integracją i konsolidacją danych z wielu źródeł w organizacji, licznymi klientami wewnętrznymi, implementacją nowego systemu. To stanowiska grupowe, strategiczne, które wymagają spojrzenia na firmę z lotu ptaka. Z jednej strony wymagają strategicznej oceny procesu, a z drugiej niejednokrotnie podejścia operacyjnego – tłumaczy Talent Acquisition Specialist, Justyna Krótki.

Jak zarządza się tak kompleksową organizacją?

 Z pewnością Eurofins nie jest zwyczajną firmą. Rzeczy dzieją się u nas szybciej. Dziś kupujemy mikroskopy elektronowe do Malborka, jutro negocjujemy warunki wynajmu nowego biura dla GSC w Katowicach, a pojutrze poprawiamy schemat organizacji obszaru przyjęcia prób. Tego nie można racjonalnie opanować samemu. Dlatego kluczem dla mnie jest znajdowanie ludzi, którym mogę zaufać i przekazać odpowiedzialność za poszczególne obszary biznesu. Ludzi, którzy rozumieją, co chcemy osiągnąć, chcą w tym uczestniczyć, nie boją się odpowiedzialności i którym osiągnięcie czegoś nowego sprawia satysfakcję – wyjaśnia Olaf Kacperski, Country Manager, Prezes Zarządu Eurofins w Polsce.

Na koniec proszę powiedzieć, co Pana przekonało do podjęcia wyzwania pod tytułem Eurofins?

 Przed rekrutacją nie słyszałem o Eurofins ani nie znałem rynku badań. Przygotowując się do spotkań, dużo przeczytałem i byłem pod wrażeniem tempa rozwoju i wyników firmy. Podczas spotkań doszedłem do wniosku, że kluczem jest świetny zespół. Zostałem „kupiony” przez pasję i etykę osób, z którymi spotkałem się podczas rekrutacji, wliczając w to założyciela firmy i obecnego CEO – Gilles’a Martina. Po prostu chciałem z nimi pracować. Po dwóch latach w Eurofins mogę już z całą pewnością stwierdzić – to była znakomita decyzja.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również