Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Praca we Wrocławiu? Tylko w HP

Chociaż ilość nowych etatów robi wrażenie, liczy się tu przede wszystkim jakość. Firma znacznie podnosi swoje oczekiwania wobec kandydatów. To kolejny dowód na to, że dla sektora BPO/SSC nadchodzi czas usług zaawansowanych.
Kategoria: Wiadomości
27.09.2010

Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu planuje w ciągu następnych kilku lat zwiększyć zatrudnienie do 2,5 tys. osób. To o 700 etatów więcej niż obecnie. Wynika to zarówno z rozwoju usług na rzecz klienta wewnętrznego (HP), jak i z aktywnego poszukiwania nowych klientów zewnętrznych. W tej chwili firma obsługuje m.in. 10 dużych korporacji, takich jak Procter & Gamble czy znana firma odzieżowa C&A.


Zaawansowane usługi, zaawansowana wiedza


Zmienia się nie tylko wolumen usług, ale też ich treść.


- Specjaliści Globalnego Centrum Biznesowego HP we Wrocławiu obsługują coraz bardziej zaawansowane procesy z zakresu finansów, księgowości, leasingu finansowego, marketingu, HR, sprzedaży oraz zarządzania łańcuchem dostaw - mówi Natalia Hyla, HR Manager w tej firmie.


Zobacz oferty pracy w HP Global e-Business Operations » 


Ze względu na większą złożoność pracy HP GBC zmienia profil poszukiwanego kandydata. W przypadku wielu stanowisk niezbędne są kompetencje na bardzo wysokim poziomie. Kto może liczyć na zatrudnienie?


- Największe szanse na etat mają specjaliści z zakresu finansów i księgowości, z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym w przedziale 3-7 lat, płynnie posługujący się co najmniej dwoma językami obcymi. Dodatkowymi atutami będą również: znajomość SAP, bardzo dobra znajomość Excel, wszelkiego rodzaju certyfikaty z zakresu finansów, księgowości lub audytu takie jak: ACCA, CPA, CFA, CIMA, ale również certyfikaty związane z Project Management - opisuje oczekiwania pracodawcy Natalia Hyla. Bardzo istotne są też zdolności analityczne, świetna organizacja pracy i umiejętność funkcjonowania w międzynarodowym środowisku. Kandydaci o takim profilu mogą objąć m.in. stanowiska analityków finansowych, project managerów, specjalistów ds. kontrolingu i specjalistów z zakresu usprawniania procesów finansowych.


BPO czy KPO?


Zmiana oblicza sektora BPO/SSC staje się faktem. HP to nie pierwsza firma sygnalizująca wzrost złożoności i zaawansowania usług outsourcingu finansowo-księgowego. Pisaliśmy już o tym kilka miesięcy temu w artykule "Dyrektora wynajmę... czyli nowe oblicze BPO". W coraz większym stopniu są to usługi oparte na wiedzy (na ich określenie używa się czasami skrótu KPO - Knowledge Process Outsourcing). Zwiększenie wymagań co do kandydatów wydaje się więc nieuniknione.


Zobacz oferty pracy na stanowisku Junior Accountant »


Czy w związku z tym sektor BPO/SSC przestanie pochłaniać tysiące studentów i absolwentów wkraczających na rynek pracy? Nic podobnego. Natalia Hyla zapewnia, że zmiana profilu poszukiwanego pracownika nie oznacza, że HP nie zatrudnia już osób rozpoczynających karierę.


- Młodzi ludzie po kierunkach takich jak finanse, bankowość, zarządzanie czy nauki humanistyczne również mają szansę na stałą pracę przy projektach realizowanych dla klientów z całego świata. W przypadku takich pozycji największe znaczenie ma bardzo dobra znajomość języków obcych oraz chęć ciągłego rozwijania swoich kompetencji - podkreśla. Praca w centrach usług finansowo-księgowych może stać się dla nich jeszcze atrakcyjniejszym sposobem na start zawodowy. Dzięki ewolucji w stronę zaawansowanych usług firmy te będą mogły bowiem oferować coraz ciekawszą i bardziej urozmaiconą ścieżkę kariery.

Zobacz również