Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Praktyki letnie w finansach w 2013 roku

Jak zadbać o przyszłość zawodową jeszcze w trakcie studiów? W jaki sposób zdobyć wymarzoną pracę, jeżeli konkurencja pomiędzy studentami i absolwentami jest naprawdę duża? Odpowiedź jest prosta – praktyki to idealny przepis na udany start w karierze.
Kategoria: Wiadomości
22.02.2013

Zobacz sekcję Praktyki letnie 2013 »


Jeżeli jesteś studentem kierunku o profilu finansowym lub pokrewnym, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób – studiując jeszcze na uczelni wyższej – zatroszczyć się o swoją karierę. Dzisiejszy rynek pracy wymaga od młodego człowieka nie tylko ukończenia studiów wyższych, ale również dodatkowych aktywności, takich jak m.in. wolontariat, udział w organizacjach studenckich czy konkursach, w których główną nagrodą są nie tylko nagrody rzeczowe. Pracodawcy są coraz bardziej świadomi, że teoria, jaką student zdobywa podczas zajęć – to jedno; liczy się jeszcze inny, bardzo ważny aspekt – wiedza, którą stosuje się w praktyce. A w tym wypadku można się dowiedzieć tego tylko poprzez udział w praktykach lub stażach.

                                                     

Nowoczesne organizacje, dla których liczy się przede wszystkim innowacyjność w biznesie, zapewniają kolejnym rocznikom opuszczającym mury uczelni programy praktyk i staży, w których bynajmniej nie stoi się cały dzień przy kserokopiarce. To pełna wyzwania przygoda, podczas której każdy student i absolwent ma szansę nie tylko poznać, jak pracuje się w audycie, konsultingu czy księgowości, ale również poznać swoje cechy osobowościowe : umiejętności analityczne, organizacji pracy, współdziałania w zespole czy jasnego formułowania myśli.

Marzec to idealny miesiąc, by rozpocząć poszukiwania interesujących programów staży i praktyk. Na uczelniach wyższych rozpoczyna się okres targów pracy, czyli świetna okazja, by spotkać się z pracodawcami bezpośrednio i porozmawiać szczegółowo o organizowanych przez nich praktykach i stażach.

Serwis KarierawFinansach.pl opracował specjalne zestawienie: Praktyki letnie i staże w finansach 2013, które w kolejności alfabetycznej prezentuje tych pracodawców, którzy w najbliższym czasie będą rekrutować praktykantów i stażystów.

Dzięki zestawieniu dowiesz się:

  • o praktykach i stażach u pracodawców działających w takich branżach, jak: bankowość, sektor BPO/SSC, doradztwo czy ubezpieczenia;
  • jaka jest liczba wolnych miejsc dla praktykantów i stażystów w 2013 roku;
  • kiedy warto aplikować i który rok studiów trzeba ukończyć, by zostać przyjętym;
  • do jakich działów w firmie trwa właśnie nabór;
  • w jakich miastach Polski możesz spotkać wybranego pracodawcę podczas targów pracy wiosną 2013.


Szczegółowa lista według kolejności alfabetycznej przy uwzględnieniu branż sektora finansowego znajduje się tutaj:

Praktyki letnie i staże w finansach 2013
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również