Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

PwC nagradza i przyjmuje praktykantów

W dniach 10-12 grudnia w Jachrance pod Warszawą odbyła się Konferencja Finałowa konkursu Experience PwC. 30 finalistów wyłoniono na podstawie przesłanych przez nich drogą online rozwiązań testów oraz case studies.
Kategoria: Wiadomości
14.01.2011

Przez blisko 3 dni studenci kilkunastu polskich uczelni mieli okazję, by wcielić się w rolę doradców i wykazać się w praktyce zdobytą wiedzą. Idea konkursu narodziła się w 2007 roku (wtedy też odbyła się jego pierwsza edycja), a jej celem było pokazanie studentom realiów pracy w konsultingu.


- Organizując finał staramy się stworzyć maksymalnie rzeczywistą sytuację, aby uczestnicy mogli w skróconym czasie przejść przez cały cykl pracy na projekcie doradczym. Na końcu sami mogą wyciągnąć wnioski, czy konsulting to dla nich dobre miejsce, co oferuje i czego uczy taka praca - mówi Zuzanna Rapkiewicz z firmy PricewaterhouseCoopers.


Finał poprzedziły dwa etapy. Pierwszy z nich to test wiedzy ogólnej w jednej z dziedzin: audytu, podatków, lub doradztwa. Każdy test składał się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Drugim etapem był case online, którego tematyka dotyczy wybranej wcześniej dziedziny. Przykład?


- Zadaniem studentów było wykonanie uproszczonego due diligence finansowego i podatkowego oraz przygotowanie wyceny spółki, której zakup rozważał ich klient. Oczywiście na podstawie powyższych prac klient oczekiwał od każdego zespołu doradczego także rekomendacji podejścia do ewentualnej inwestycji tj. jej podjęcia lub odrzucenia - podaje Zuzanna Rapkiewicz.


Grupa, która najlepiej poradziła sobie z tegorocznym zadaniem finałowym walczyła w składzie:  Adam Barcikowski, Rafał Buła, Julia Kucharska, Michalina Magiera, Waldemar Nawrocki, Monika Wyszyńska. Jako nagrodę zwycięzcy otrzymali: semestralny kurs językowy ufundowany przez empik school, zestaw publikacji ufundowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN, iPod'y oraz inne nagrody rzeczowe.


Główną nagrodę indywidualną (bon wycieczkowy o wartości 6 tys. zł) zdobyła studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - Julia Kucharska.


Sześciu finalistów otrzymało zaproszenia do odbycia praktyk w PwC. To od nich zależy, jak długo będą one trwały i w jakim dziale się odbędą. Cechą tych praktyk jest właśnie elastyczność.


- Jesteśmy elastyczni w tym zakresie, staramy się umożliwić każdemu komfortowe warunki "wykorzystania" nagrody, ale też dopasować je do potrzeb biznesowych PwC. Tak więc zależnie od sytuacji część laureatów rozpoczyna niemalże "od zaraz", inni dołączą np. za rok, kiedy już uporają się z większością obowiązków na uczelni - podsumowuje Zuzanna Rapkiewicz.


Relacja z finału z udziałem finalistów i laureatów znajduje się tutaj.


Patronem medialnym Expierience PwC jest serwis KarierawFinansach.pl.


Partnerzy konkursu: empik school, Wydawnictwo Naukowe PWN
Patroni medialni: Eurostudent, Forward, kariera.com.pl, Magiel, Manko, students.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również