Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Raiffeisen Bank Polska łączy się z Polbank EFG. Będą zwolnienia

Kolejne banki podjęły decyzję o rozpoczęciu działalności pod wspólnym szyldem. 4 grudnia 2012 roku Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Raiffeisen Bank Polska z jego w pełni konsolidowaną spółką zależną Polbank EFG.
Kategoria: Wiadomości
07.12.2012
Planowana fuzja prawna obu banków wejdzie w życie na przełomie roku.

Raiffeisen Bank Polska, powiększony o wniesiony majątek Polbank EFG, będzie działał na rynku pod marką Raiffeisen Polbank. Decyzja nadzoru umożliwia podjęcie kolejnych działań zmierzających do pełnego zintegrowania obu instytucji. Fuzja operacyjna powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2014 roku.
 
Bank powstały w wyniku połączenia będzie jednym z największych kredytodawców w Polsce - siódmym pod względem wielkości aktywów - i obsługującym klientów w prawie 400 placówkach na terenie całego kraju. W celu pełnego wykorzystania efektów synergii wynikających z połączenia obu instytucji oraz ze względu na niepewne perspektywy krajowej gospodarki, nowe regulacje prawne i zmniejszony popyt na usługi finansowe nowy bank rozpocznie w przyszłym roku program restrukturyzacji. Obejmie on między innymi zmniejszenie stanu zatrudnienia oraz zamknięcie niewielkiej liczby oddziałów, które zlokalizowane są zbyt blisko siebie i ich utrzymywanie nie stwarza wartości dodanej dla klientów.
 
Redukcje będą dotyczyć ok. 800 osób, czyli 12 proc. załogi, by w końcu 2015 roku bank osiągnął zatrudnienie na poziomie ok. 6 tys. pracowników. Jednocześnie na miejsce osób dobrowolnie odchodzących z banku nie będą przyjmowani nowi pracownicy. Ograniczenie liczby etatów obejmie głównie segment detaliczny oraz częściowo centrale obu banków.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również