Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Realny wpływ na biznes, czyli o pracy w audycie w PwC

Zobacz oferty pracy

PwC
Z czym kojarzy się audyt i dlaczego jest tak ważny? Kim jest audytor? Czym się zajmuje i jakie stawiane są przed nim wyzwania? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Przybliżymy Ci też jak wygląda codzienna praca w zespole Audytu PwC.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
18.06.2024
Zobacz
oferty pracy
PwC

Zawsze podziwiałam przedsiębiorców, którzy koncentrują się na strategicznym, operacyjnym zarządzaniu pozwalającym rozwijać biznes i tworzyć dla społeczeństwa wartość dodaną. Ten świat fascynował mnie od dawna, a ze względu na zainteresowanie analizą finansową, rachunkowością i podatkami szukałam w nim swojego miejsca - tak trafiłam na zawód audytora. Związana z nim jestem już od 7 lat i ta praca to dla mnie przede wszystkim ciągły rozwój i poszerzanie swoich horyzontów. To także współpraca ze wspaniałymi ludźmi, którzy chcą się rozwijać i uczestniczyć w zmianach, które zachodzą na naszych oczach.

Aktualnie mierzymy się z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością. Audytor to osoba, która te słowa bardzo dobrze rozumie. Reagowanie na zmiany, zarządzanie czasem, nauka współpracy, umiejętność zrozumienia biznesu oraz bycie na bieżąco z regulacjami daje finalny efekt naszej pracy. Jest nim potwierdzenie oraz poczucie bezpieczeństwa, że dane finansowe sporządzone są rzetelnie, przedstawiają prawidłowy i rzeczywisty obraz sytuacji. Sprzyja to podejmowaniu słusznych decyzji biznesowych, które często mają wpływ na całe nasze społeczeństwo. Dotyka to inwestorów zarządzających tymi firmami, właścicieli oraz pracowników przedsiębiorstw.

Bardzo się cieszę się, że świadomość dotycząca naszej pracy z roku na rok rośnie, nie tylko ze względu na ogromną wartość dodaną dla gospodarki lecz także z perspektywy edukacji finansowej i rozwoju obszaru Audytu, a także nas samych.

W mojej pracy poznaję tajniki różnorodnych branż, biznesów, które często różnią się od siebie – czy to względem świadczonych usług czy wytwarzanych produktów. Nie ma nudy, a codzienność jest ciekawa i nieprzewidywalna. Wciąż mam świeże spojrzenie, uczę się nowych umiejętności, szukam nowej ścieżki, która pozwoli mi efektywnie i jakościowo wykonać zadanie, rozwiązać problem. To jest właśnie moje środowisko pracy.

Niezwykle ważne jest w nim także podejście do ludzi z którymi pracujemy. Zarówno osób doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z audytem. W zespołach projektowych staramy się rozumieć siebie nawzajem i jesteśmy wobec siebie bardzo otwarci. Doświadczeni koledzy i koleżanki zawsze chętnie dzielą się wiedzą i pomagają, nie oceniają. Pracując już kilka lat, doskonale wiedzą, że niezależnie od stażu sami mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Praca to przecież ciągły rozwój, poszerzanie swoich horyzontów i umiejętność reagowania na nieoczekiwane sytuacje.

Z mojej perspektywy, to właśnie współpraca z różnorodnymi ludźmi, którzy chcą się rozwijać i odważnie uczestniczyć w zmianach, to klucz do zawodowego sukcesu.

Mówiąc o sukcesie w obszarze audytu warto jest wspomnieć o umiejętnościach, których posiadanie i rozwijanie ułatwia pracę. Chodzi nie tylko o umiejętności analityczne czy wiedzę finansową lecz przede wszystkim o chęć rozwoju, pracy nad sobą i poszerzania swoich kompetencji. Każdy z nas zna zawód adwokata, notariusza czy prokuratora. To specjaliści, którzy mają ogromną wiedzę z szerokiego obszaru. Audytor podobnie - nasza ekspertyza to połączenie wiedzy finansowej, rachunkowej, a także szeroko rozwiniętych umiejętności analitycznych i interpersonalnych, a realny wkład w otaczająca nas biznesową rzeczywistość to sedno naszej profesji.

Jeżeli ten artykuł Ciebie zainteresował i rozbudził chęć zdobycia jeszcze większej ilości informacji, to zdecydowanie pasujesz do naszego zespołu. Sprawdź video-podcast w którym opowiadam o naszym zespole (https://www.youtube.com/watch?v=3QfvZmAIWTU) i otwarte rekrutacje (https://pwc.to/4chVlC6). Dołącz do naszego świata możliwości do kwadratu.

Autor: Katarzyna Olkowicz
Senior Associate w zespole Audytu PwC we Wrocławiu

Zobacz również