Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Specjalizacja z współczesności. Nowe rozwiązania edukacyjne w służbie ambitnych finansistów

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, w ciągu najbliższych dwóch lat ponad połowa pracowników będzie musiała zwiększyć swoje kompetencje lub się przekwalifikować. W odpowiedzi na to wyzwanie organizacje AICPA & CIMA (Association of International Certified Professional Accountants) stworzyły platformę edukacyjną online, która pomaga specjalistom z dziedziny rachunkowości i finansów sprostać wymaganiom jutra.
Kategoria: Wiadomości
23.10.2023

Do największych zalet nowego systemu należą: dostępność zasobów w ramach jednej platformy, ulepszona nawigacja i szereg narzędzi wspierających rozwijanie nowych umiejętności związanych z rozwojem technologii. Treści edukacyjne tego największego na świecie stowarzyszenia działającego w obszarze rachunkowości publicznej i zarządczej obejmują szerokie portfolio webcastów, certyfikatów, przewodników i kursów – w sumie ponad 2500 różnego rodzaju zasobów.

– Profesja, która dotąd opierała się na tradycyjnych umiejętnościach z zakresu rachunkowości i finansów, znalazła się w sytuacji, w której konieczne jest zdobycie dodatkowych kompetencji w nowych dziedzinach, w tym umiejętności w zakresie technologii cyfrowych i danych – podkreśla Michael Grant, Senior Director of Learning Innovation & Assess­ment, AICPA & CIMA. – Nowy system oferuje dynamiczne ścieżki edukacyjne, które pozwolą specjalistom z dziedziny rachunkowości i finansów nabywać umiejętności niezbędne, by rozwinąć skrzydła w obecnej rzeczywistości za pomocą konsekwentnie aktualizowanych materiałów szkoleniowych – dodaje.

Platforma edukacyjna AICPA & CIMA obejmuje takie funkcjonalności jak: aplikacja mobilna, biblioteka szkoleniowa (Learning Library) prezentująca nabyte treści z podziałem na kategorie, nauka na żądanie i webcasty dostępne za pośrednictwem jednej platformy, kalendarz wydarzeń umożliwiający ich szybką rezerwację i śledzenie rejestracji, interfejs w ponad 50 językach do wyboru, czy przestrzeń dla społeczności księgowo-finansowej służąca wymianie wiedzy.

Nadążyć za nieustannie zmieniającym się środowiskiem biznesowym

W aktualnym świecie VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) firmy potrzebują w swoich zespołach ekspertów z dziedziny finansów, którzy potrafią przekształcić dane w informacje usprawniające działanie całej organizacji, prowadzić narrację biznesu, generować nowe rozwiązania oraz skutecznie współpracować z kolegami i zewnętrznymi interesariuszami.  Na polskim rynku unikalnym rozwiązaniem łączącym wiedzę finansową z biznesową jest oferowana przez CIMA Kwalifikacja Profesjonalna CGMA (Chartered Global Management Accounting).

Od kilku lat, aby ją zdobyć, można skorzystać ze ścieżki online CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP). To wyjątkowe rozwiązanie e-learningowo-egzaminacyjne, w którym nauka odbywa się w cyfrowym i w pełni spersonalizowanym środowisku. CGMA FLP umożliwia kształcenie i weryfikację nabytej wiedzy w indywidualnym tempie. Poszczególne zakresy tematyczne można opanowywać w dowolnej kolejności, a egzaminy zdawać w centrum egzaminacyjnym lub online.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i opcji śledzenia postępów CGMA FLP jest niezwykle wygodny dla użytkowników. Został wyróżniony przez magazyn Home&Market nagrodą Order Finansowy w kategorii „edukacja” jako rozwiązanie, które pomaga w efektywnym rozwijaniu kompetencji finansowych i przywódczych oraz odkrywaniu nowych możliwości zawodowych.

Zdobycie kwalifikacji CGMA jeszcze w trakcie studiów

Uzyskanie dyplomu uczelni ekonomicznej to może być zbyt mało, aby zdobyć atrakcyjną pracę w finansach, bo możliwości rozwoju dzisiaj są nieporównywalnie większe od tych, jakie były jeszcze parę lat temu. Co więcej, zarówno metody, do których przywykliśmy, jak i sama forma edukacji będą ewoluować chociażby z uwagi na dostępność programu ChatGPT czy innych narzędzi sztucznej inteligencji.

Rozwiązaniem jest Program CGMA na Uczelni, do którego z początkiem października wystartowała rekrutacja. Dzięki niemu studenci mogą wykorzystać swoje studia w 100 procentach, rozwijając niezbędne umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów i biznesu oraz zdobywając prestiżowe dyplomy jeszcze w trakcie studiów.

Program CGMA na Uczelni jest otwarty dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting lub Diploma in Management Accounting, które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).

– Dzięki Programowi studenci otrzymują możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy – przekonuje Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA.

Chcesz dołączyć do Programu CGMA na Uczelni?

  1. Załóż i aktywuj swoje konto na stronie cimauczelnie.pl.
  2. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz wymagane dokumenty.
  3. Poczekaj na pozytywną weryfikację wniosku przez Koordynatora na Uczelni i AICPA & CIMA.
  4. Zapoznaj się z dalszymi instrukcjami dotyczącymi rejestracji w AICPA & CIMA i uiszczenia opłaty rejestracyjnej.

 

Źródła:

Raport Światowego Forum Ekonomicznego

Zobacz również