Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

State Street Global Advisors otwiera swoje globalne centrum w Polsce

State Street Global Advisors będzie pierwszym w Polsce globalnym asset managerem, który dostarczy usługi zarządzania aktywami swoim klientom z całego świata.
Kategoria: Wiadomości
12.09.2018

State Street Global Advisors, dywizja State Street Corporation dostarczająca usługi doradztwa w zakresie strategii inwestycyjnych, 5 września 2018 roku ogłosiła swoją decyzję o utworzeniu globalnego centrum w Polsce.

Jako jeden z pierwszych globalnych asset managerów obecnych w Polsce, State Street Global Advisors zaoferuje na początek stanowiska pracy dla specjalistów i profesjonalistów w obszarach:

  • wsparcia i obsługi inwestycji,
  • ryzyka,
  • zarządzania funduszami i ich dystrybucji oraz operacji.

Nasza obecność w Polsce to kamień milowy w historii firmy - powiedział Cuan Coulter, dyrektor State Street Global Advisors w EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). - Nie tylko otwiera dodatkowe możliwości wzrostu w tym regionie, ale także stwarza większą elastyczność w zarządzeniu naszymi operacjami w skali globalnej. W wyniku szeroko zakrojonej analizy, Polska okazała się być naturalnym wyborem dzięki dostępności na lokalnym rynku pracy wysoko wykwalifikowanej kadry, charakteryzującej się dużą różnorodnością w zakresie kompetencji i doświadczenia.

Zdaniem Coultera, globalne centra są kluczowe dla strategii biznesowej:

Otwieramy nasze centra w lokalizacjach, które są dogodne dla naszych klientów, zapewniają większą sprawność w realizowaniu wymogów  regulacyjnych i jednocześnie zwiekszają różnorodność naszej kadry pracowniczej. Globalny hub, który otwieramy w Krakowie, jest istotnym strategicznie centrum rozwoju. Z niecierpliwością oczekuję możliwości podęjcia współpracy z naszymi polskimi kolegami i poznania ich świeżych pomysłów i rozwiązań, jakie z pewnością wniosą do naszej firmy.

State Street Corporation działa w Polsce od ponad 10 lat. Pierwsze biuro zostało otwarte w 2007 r. w Krakowie. Obecnie firma posiada już 3 biura w Krakowie i 1 w Gdańsku.

Podstawowe informacje o State Street Global Advisors

Od czterech dekad, State Street Global Advisors wspiera rządy państw, światowe instytucje i doradców finansowych. W oparciu o badania, analizy i doświadczenie rynkowe, z zachowaniem rygoru i świadomości potencjalnych ryzyk, buduje portfilo strategii aktywnych i indeksowych, aby dostarczać efektywne finansowo rozwiązania. Pomaga spółkom portfelowym zauważyć, że to, co sprawiedliwe dla ludzi i zrównoważone dla naszej planety może przynieść długoterminową efektywność. Jako pionierzy w inwestowaniu indeksowym, w fundusze ETF i fundusze ESG (fundusze inwestowania społecznie odpowiedzialnego) zawsze znajdują nowe sposoby inwestowania. W efekcie, stali się trzecim największym asset managerem na świecie z ponad prawie 2.7 bilionami dolarów pod opieką.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również