Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

VII Ranking Odpowiedzialnych firm 2013. Banki i ubezpieczyciele daleko w tyle

Czy CSR (Corporate Social Responsibility) to w dobie kryzysu to fanaberia czy poważna inwestycja nie tylko w wizerunek? Na te pytania stara się odpowiedzieć najnowszy, siódmy już ranking "Dziennika Gazety Prawnej".
Kategoria: Wiadomości
26.04.2013
Tegoroczna ankieta badania, na podstawie której powstał VII Ranking Odpowiedzialnych Firm, składał się z 60 pytań zamkniętych, podzielonych na pięć obszarów tematycznych: odpowiedzalne przywództwo, dialog z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie i innowacyjność społeczna. Weryfikacjia badania dokonała firma doradcza PwC, która kładła podwaliny pod działania XSR-owe w naszym kraju. Autorem pytań i punktacji byli eksperci Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego.

W 2013 roku udział w raningu zadeklarowało 65 firm, przy czym sektor bankowości, finansów i ubezpieczeń reprezentowało 8 firm, czyli niewiele ponad 10 proc. ogółem. Żadna z nich nie znalazła się również w pierwszej dziesiątce. Poniżej prezentujemy ranking instytucji finansowych, w nawiasie podając miejsce w ogólnobranżowym rankingu:

1. (11) Bank BGŻ
2. (12) Bank Handlowy w Warszawie (Citi Handlowy)
4. (22) Bank BPH
5. (24) Bank Zachodni WBK
6. (30) Provident Polska
7. (39) Bank Millennium
8. (42) Grupa PZU
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również