Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

W czasach kryzysu warto zostać doradcą finansowym

W czasach kryzysu, gdy coraz trudniej uzyskać kredyt hipoteczny klienci częściej zwracają się po poradę do doradców finansowych.
Kategoria: Wiadomości
22.11.2012
W III kwartale 2012 roku dziewięć firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) udzieliło kredytów hipotecznych o łącznej wartości 3,61 mld PLN, czyli o 1,5 % więcej niż jeszcze w II kwartale bieżącego roku. Osiem firm członkowskich sprzedało także produkty inwestycyjne za kwotę 1,54 mld PLN.

Dlaczego? W czasach spadku koniunktury i wciąż restrykcyjnej polityki kredytowej banków coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z porady profesjonalnego doradcy finansowego. Przekłada się to na wyniki sprzedażowe Związku Firm Doradztwa Finansowego, który zakończył III kwartał 2012r. z małym wzrostem. Dziewięć firm członkowskich sprzedało kredyty hipoteczne o łącznej wartości 3,61 mld złotych, czyli o 55,76 mln więcej niż jeszcze w II kwartale. Według analityków ZFDF duży wpływ na rosnącą sprzedaż hipotek ma wygaszany program rządowych dopłat do kredytów "Rodzina na Swoim" oraz coraz ważniejsza rola profesjonalnego doradztwa finansowego w czasach kryzysu.

Doba kondycja finansowa takich firm, jak Open Finance, Expander czy Aspiro przełoży się z pewnością na wzrost zatrudnienia w branży doradztwo finansowe.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również