Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ludzie biznesu i ich biurka. Miejsca pracy, gdzie (być może) rodziły się najlepsze pomysły

Przy jakich biurkach – zabałaganionych czy uporządkowanych – pracowali znani biznesmeni, tacy jak: Steve Jobs, Bill Gates czy Michael Dell? Zobaczcie zdjęcia ludzi biznesu w ich miejscach pracy.
Kategoria: Wiadomości
14.01.2019

Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biur­ko?

Autorem tej wypowiedzi jest Albert Einstein, ale – niestety – nie wiemy, jak wyglądało jego miejsce pracy.

Udało nam się za to dotrzeć to zdjęć biurek i biur znanych ludzi biznesu. Trudno powiedzieć, czy właśnie przy tych blatach powstawały ich najlepsze pomysły biznesowe i projekty.

Część z tych zdjęć przedstawia znanych biznesmenów sprzed kilkudziesięciu lat, gdy prawodpodobnie nikt nie spodziewał się, że osiągną tak wielki światowy sukces – okupiony ciężką pracą i wieloma godzinami za biurkiem.

Bill Gates i jego biurko

Współzałożyciel Microsoftu, jeden z najbogatszych ludzi na świecie w 1984 roku pracował przy dużym drewnianym biurku. Oprócz mnóstwa dokumentów na blacie znajdował się także duży telefon z funkcją faksu. Bill ze zdjęcia jest 29-letnim mężczyzną, którego kariera powoli nabiera tempa.

Steve Jobs i jego biurko

Na biurku założyciela Apple trudno szukać ładu i harmonii. Na biurku jest cała sterta papierów i bardzo mało pustej przestrzeni. Zdjęcie zostało wykonane w biurze w domu Steve'a Jobsa w Pao Alto w 2004 roku.

Michael Dell i jego biurko

Dyrektor generalny firmy Dell kilkadziesiąt lat temu miał duże narożne biurko, na którym oprócz dokumentów i komputera, znalazło się miejsce także dla rodzinnego zdjęcia.

Warren Buffett i jego biurko

Biuro Warrena Buffetta, jednego z największych inwestorów na świecie, to pokój z ogromnym biurkiem, wieloma fotografiami rodzinnymi na ścianie i starym telewizorem w szafie. Najdociekliwsi znajdą także tajemniczą paczkę wyglądającą jak prezent, duży metalowy kubek oraz kilka figurek.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również