Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Jakub Jański

Artykuły autora: Jakub Jański

Raporty
Kim jest współczesny księgowy?
Zapowiadana przez Ministerstwo Sprawiedliwości druga transza deregulacji ma objąć zawody finansowe, w tym usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Księgowi staną przed kolejnym wyzwaniem.

Opublikowane: 05.07.2013
Autor: Jakub Jański

Awanse
EY ma nowego CEO
Od 1 lipca br. Mark Weinberger pełni funkcję globalnego CEO firmy doradczej EY. Zastąpił Jima Turleya, który odszedł na emeryturę po 12 latach pełnienia funkcji prezesa i 36 latach pracy w EY.

Opublikowane: 03.07.2013
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Z certyfikatem o krok bliżej awansu
Dla pracodawcy certyfikat jest dowodem kompetencji kandydata. Odpowiedni kurs otwiera drzwi do wyższego stanowiska i wyższego wynagrodzenia. Lato to dobry moment na przemyślenie, czy i jaki certyfikat jest nam potrzebny.

Opublikowane: 03.07.2013
Autor: Jakub Jański

Awanse
Nowa osoba w radzie nadzorczej Alior Banku
19 czerwca 2013 roku zwyczajne walne zgromadzenie Akcjonariuszy Alior Bank podjęło uchwałę o powołaniu Lucyny Stańczak-Wuczyńskiej na członka rady nadzorczej Alior Banku. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Opublikowane: 27.06.2013
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Jaka rachunkowość dla MŚP? Dowiemy się już jutro
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) stanowią ponad 90 proc. światowego biznesu. Doceniając ich ogromną rolę w gospodarce Stowarzyszenie Księgowych w Polsce organizuje konferencję pod hasłem Rachunkowość szyta na miarę.

Opublikowane: 27.06.2013
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Stabilny sektor i potężne możliwości. To właśnie branża ubezpieczeniowa
Branża ubezpieczeniowa to naprawdę niemały pracodawca. W 2012 roku w Polsce pracowało w niej 250 tys. osób. Ubezpieczyciele pełnią również rolę długoterminowego inwestora. To zatem stabilny sektor.

Opublikowane: 27.06.2013
Autor: Jakub Jański

Raporty
Wzrost znaczenia finansistów w organizacjach. Co z wynagrodzeniami?
W dobie skomplikowanej sytuacji na krajowym oraz światowych rynkach rola działów finansowych w organizacjach wzrasta. Stają się one mocnym wsparciem w procesie podejmowania kluczowych decyzji w spółkach.

Opublikowane: 24.06.2013
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Podatkowy unik - finansowa brawura specjalistów podatkowych?
Starbucks, Amazon, Apple, Yahoo, Cisco, a teraz też Google - giganci w czasach kryzysu nie płacą podatków. Europa i Stany Zjednoczone szykują się do stworzenia ograniczających takie precedensy ustaw.

Opublikowane: 23.05.2013
Autor: Jakub Jański