Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
AstraZenecaPharma Poland sp. z.o.o.

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

DOŁĄCZ DO ASTRAZENECA I PRZEKONAJ SIĘ, WHAT SCIENCE CAN DO!

KIM JESTEŚMY?

AstraZeneca to jedna z największych firm biofarmaceutycznych na świecie, obecna od 30 lat na polskim rynku. Firma od początku swojego istnienia nieustannie kładzie nacisk na rozwój. Kluczowe znaczenie ma działalność badawczo-rozwojowa, ponieważ badania kliniczne są istotnym filarem innowacyjności AstraZeneca. Równie ważnym obszarem działalności AstraZeneca w Polsce jest dział finansów stanowiący istotny element rozwoju strategii firmy poprzez wspieranie różnorodnych funkcji czy jednostek operacyjnych zlokalizowanych na kilku rynkach.

Dział finansów AstraZeneca w Polsce składa się z 3 odrębnych filarów: Clinical & Collaboration Finance (CF), Global Finance Services (GFS) oraz Embedded Finance (EF).

CF to zespół należący do AstraZeneca R&D Finance, łączący biznes R&D z finansami poprzez wsparcie finansowe dla globalnych zespołów R&D przy badaniach klinicznych wszystkich faz w takich obszarach terapeutycznych jak np. onkologia, kardiologia, pulmonologia, immunologia, Covid-19. CF wspiera współpracę przy badaniach prowadzonych wspólnie z innymi firmami farmaceutycznymi oraz wykonuje wewnętrzne raportowanie w powyższych obszarach. Zespół koncentruje się głównie na współpracy przy badaniach prowadzonych wspólnie z innymi ośrodkami farmaceutycznymi w celu zapewnienia sprawnego działania elementów finansowych w ramach umów współpracy. Pracownicy CF powinni mieć wcześniejsze doświadczenie we współpracy z zespołami spoza finansów, wykazywać się umiejętnościami interpersonalnymi, inicjatywą i otwartością.

GFS jest sercem finansów AstraZeneca, odpowiedzialnym za tworzenie i dostarczanie wysokiej jakości transakcyjnych procesów finansowych, które w połączeniu z zaawansowana analizą i rekomendacjami, umożliwiają biznesowi skupienie się na strategicznych priorytetach AstraZeneca. Dział składa się z ponad 200 osób, podzielonych na zespoły odpowiedzialne m.in. za tradycyjne usługi księgowe (obsługę płatności, rozliczanie zamówień i faktur, zamknięcie miesiąca, sprawozdawczość finansową), analizę biznesową kosztów i przychodów, planowanie i prognozowanie oraz raportowanie zarządcze. GFS uczestniczy w całym cyklu życia produktu poprzez finansowe wsparcie działów R&D, produkcji, dystrybucji, funkcji centralnych oraz rynków odpowiedzialnych za dystrybucję leków bezpośrednio do pacjentów. Nasza organizacja cały czas się rozwija i tworzy coraz więcej Centrów Eksperckich, które przejmują od lokalnych działów finansowych zaawansowane projekty i zadania.

EF to najmniejsza część finansów AstraZeneca w Polsce, dostarczająca specjalistyczną wiedzę finansową dla lokalnej organizacji, zapewniająca, że ustawowe wymogi sprawozdawcze i lokalne wymogi podatkowe są w pełni zgodne z zasadami i standardami rachunkowości AstraZeneca. Dział ten nadzoruje i koordynuje działania wewnętrznych i zewnętrznych dostawców finansowania transakcyjnego oraz zapewnia, że działania te są w pełni zgodne z lokalnymi wymogami.

AstraZeneca stawia na różnorodność i równość szans. Zależy nam na budowaniu integracyjnego i zróżnicowanego zespołu, reprezentującego wszystkie środowiska z jak najszerszym zakresem perspektyw i wykorzystującego wiodące umiejętności w branży. Jesteśmy otwarci na kandydatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w finansach, jak i na bardziej doświadczonych pracowników. Podstawą przyjęcia do pracy jest wykształcenie bądź doświadczenie finansowe. Kluczowa jest motywacja i zaangażowanie w pracę zespołową. Rozwój osobisty będzie dużą częścią Twojej roli, będziesz wspierany w rozwijaniu siebie i swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w projektach, szkoleniach, współfinansowanie studiów, czy też rozwój poprzez promocje na nowe stanowiska. W AstraZeneca mocno wspieramy transfery talentów pomiędzy wszystkimi obszarami finansów, co w praktyce jest możliwe nawet bez zmiany biurka.

W AstraZeneca dbamy o zapewnienie Ci zrównoważonego środowiska pracy, bogatej oferty wellbeingowej, wydarzeń networkingowych, wspólnych lunchów, imprez integracyjnych oraz szerokiego wachlarza benefitów, w tym premii rocznej, karty Multisport, nawet 5 dni dodatkowego urlopu, planu emerytalnego, prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie i wiele więcej.

Dołącz do tętniącego życiem zespołu z pasją i dążeniem do przekraczania granic nauki. Kultura AstraZeneca jest oparta na współpracy. Nasz styl pracy jest wspierający, otwarty, chętnie dzielimy się wiedzą. Nasza kultura to „swoboda wypowiedzi” – gdzie Twój głos jest słyszalny. Nie skupiamy się na hierarchii. Tworzymy miejsce, w którym każdy z nas ma poczucie odpowiedzialności za swoje działania. U nas będziesz mieć możliwość i wsparcie do dalszego rozwoju.

MEDIA:

Oferty pracy

...
26.09.2022
...
AstraZenecaPharma Poland sp. z.o.o.
AstraZenecaPharma Poland sp. z.o.o.
Warszawa, mazowieckie
Kontroling, Księgowość, Analiza
angielski

Kontakt

AstraZenecaPharma Poland sp. z.o.o.
Postępu 14
02-676 Warszawa