Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
bioMérieux SSC Europe

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

Utwórz powiadomienie
dla tego pracodawcy

W bioMérieux zajmujemy się zagadnieniami diagnostyki klinicznej i przemysłowej. Aby zoptymalizować procesy finansowo-księgowe i administrację sprzedaży, utworzyliśmy dwa centra usług wspólnych, które finalnie rozpoczęły swoją działalność w Warszawie – bioMérieux SSC Europe i w Buenos Aires – bioMérieux Argentina.

bioMérieux SSC Europe skupia procesy dla 16 spółek w Regionie EMEA: Polska, Czechy, Węgry, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Norwegia, Dania, Szwecja, Finlandia, Republika Afryki Południowej, Portugalia, Hiszpania, Włochy oraz SSC.

Rozwój bioMérieux na przestrzeni ostatnich lat nie byłby możliwy bez doświadczonych, przeszkolonych i zaangażowanych pracowników. To dzięki Nim budujemy organizację wrażliwą na potrzeby Klientów, przestrzegającą najwyższych standardów etycznych, a jednoczenie tworzącą przyjazne miejsce pracy.

 

Zapoznaj się z naszymi działami i znajdź swoje miejsce w bioMérieux SSC Europe.

 

Dział Zobowiązań i Płatności

Dział Zobowiązań zajmuje się weryfikacją i księgowaniem faktur od dostawców za zakup towarów i usług. Dodatkowo blisko współpracuje z lokalnymi spółkami, w celu uzyskania informacji lub rozwiązywania bieżących problemów. Z kolei zespół Płatności zajmuje się przygotowywaniem płatności za faktury, łączeniem dokumentów na kontach dostawców oraz doraźnie wsparciem innych działów w zakresie np. otwierania nowych kont bankowych.

 

Księga Główna i Raportowanie

Tutaj zdobywa się kompleksowe doświadczenie  w księgowości finansowej i zarządczej zarówno według standardów IAS jak i  lokalnych wymagań krajów z całej Europy. To różnego rodzaju analizy i kontrole ksiąg, zarządzanie środkami trwałymi i raportowanie danych finansowych. Ponadto daje możliwość współpracy w międzynarodowym środowisku, rozwijania umiejętności językowych oraz narzędzi do raportowania oraz nauki programu SAP, na którym pracują wszystkie działy.

 

Dział Należności i Kontroli Kredytowej

W tym dziale rozlicza się przychodzące należności i księguje na kontach klientów. Księgowi zarządzają procesami płatnościowymi oraz odpisami należności. Istotne zadania tego działu to generowanie wezwań do zapłaty, naliczanie i księgowanie odsetek karnych. Inne obowiązki to aktualizowanie finansowej bazy danych klientów,  bieżąca współpraca z lokalnymi spółkami oraz aktualizacja instrukcji i procedur. Ciekawą opcją jest też możliwość brania udziału w projektach.

 

Administracja Sprzedaży i Order Entry

Główne zadania w tym dziale to zajmowanie się biznesowymi procesami „End to end” wspierającymi sprzedaż w spółkach bioMérieux. Główny zakres obowiązków tego działu to zarządzanie zamówieniami, cennikami, utrzymywanie bazy klientów jak i obsługa kontraktów. Do ważnych zadań należy też fakturowanie i reklamacje logistyczne. Wiele osób znajduje swoje miejsce i rozwój w zespołach projektowych i operacyjnych, które usprawniają te wszystkie działania.

 

Dział Projektów

To centrum planowania i realizacji szeregu przedsięwzięć od A do Z, gdzie specjaliści w zarządzaniu projektami są na styku transformacji biznesowej i IT. Główne zadania w tym dziale to uruchamianie usług SSC dla kolejnych spółek Grupy bioMérieux (tranzycie) oraz wdrażaniem w nich, wspólnie z działem IT, SAPa i globalnych procesów. Dział projektów optymalizuje też różne procesy i wdraża narzędzia poprawiające efektywność organizacji, np. digitalizacja i automatyzacja obiegu dokumentów. Specjaliści w tym dziale analizują i usprawniają procesy biznesowe i narzędzia analityczne Grupy w obszarze sprzedaży, logistyki i finansów.

 

Jeśli chcesz:

- zdobyć doświadczenie w księgowości lub w administracji

- rozwijać swoją karierę w środowisku międzynarodowym

- doskonalić znajomość języków obcych

- poznać system SAP

 

I dodatkowo mieć:

- stabilność zatrudnienia z zachowaniem work-life balance

- profesjonalne szkolenia merytoryczne

- niepowtarzalną atmosferę pracy w młodym dynamicznym zespole

- prywatną opiekę lekarską, system kafeteryjny myBenefit, kursy językowe, relaks w chillout roomie

 

Make it happen. Together.

 

Więcej o działalności bioMerieux na świecie: 

https://www.youtube.com/watch?v=txlPF9LnWDM 

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy na pracuj.pl wpisując w wyszukiwarkę bioMerieux SSC Europe.

Oferty pracy

Przepraszamy, aktualnie ten pracodawca nie ma ofert pracy w naszym serwisie. Zachęcamy do założenia powiadomienia dla tego pracodawcy - jak tylko pojawią się nowe oferty tej firmy, wyślemy do Ciebie wiadomość mailową

Kontakt

bioMérieux SSC Europe
Ul. Gen Zajączka 9
01-518 Warszawa