PMI Service Center Europe

Witamy w Philip Morris Polska. Jesteśmy wiodącym producentem wyrobów tytoniowych w Polsce, wytwarzającym trzy z dziesięciu najlepiej sprzedających się marek papierosów w kraju. Historia marek produkowanych przez firmę Philip Morris International (PMI) rozpoczęła się w 1973 r. wraz z podpisaniem przez PMI umowy licencyjnej z Zakładami Przemysłu Tytoniowego w Krakowie (ZPTK), której przedmiotem była licencja na produkcję papierosów marki Marlboro. W 1996 r. firma PMI zakupiła pakiet akcji w ZPTK, a w 1998 r. nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Philip Morris Polska.

 

Obecnie zatrudniamy około 3000 osób w całej Polsce, w tym ponad 1300 w centrum produkcyjnym w Krakowie. Historia krakowskiego zakładu sięga 1876 r. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zainwestowaliśmy 500 mln dolarów w modernizację, dzięki czemu możemy się obecnie poszczycić jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie.

 

W 2005 r. w Krakowie założono PMI Service Center Europe (PMI SCE), świadczące scentralizowane usługi w zakresie obsługi finansowej, zasobów ludzkich i systemów informatycznych. Centrum Usług oferuje wsparcie spółkom zależnym PMI w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

 

Odpowiedzialność społeczna odgrywa dużą rolę w polityce firmy Philip Morris Polska. Od 1998 r. jesteśmy partnerem Programu STOP18!, którego celem jest zapobieganie paleniu wyrobów tytoniowych przez niepełnoletnich. Wspieramy również inicjatywy społeczne przeciwdziałające przemocy w rodzinie oraz projekty pomocy osobom niepełnosprawnym.

 

Temat pod lupą
Artykuł sponsorowany

Fungible skills, czyli coś więcej niż profesjonalne kwalifikacje i doświadczenie

Cztery podstawowe umiejętności, które pozwolą osiągnąć sukces na każdym stanowisku pracy.

Więcej artykułów
Awanse
Andrzej Lachowski

Andrzej Lachowski nowym Partnerem Zarządzającym w Deloitte

Nowym Partnerem Zarządzającym w Dziale Konsultingu Deloitte w Polsce jest Andrzej Lachowski.

Więcej awansów
Wydarzenie tygodnia

Odpowiedzialny audyt w odpowiedzialnej organizacji. Konferencja Jubileuszowa IIA Polska

Na Konferencji Jubileuszowej IIA Polska spotkają się wybitni prelegenci, przedstawiciele sektora prywatnego, publicznego, finansowego i IT, aby dyskutować o odpowiedzialnym działaniu organizacji oraz roli, jaką może w tym procesie odegrać audyt wewnętrzny

Więcej wydarzeń
UE