Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Projekty

Branża finansowa, bankowość, BPO/SSC to miejsca, w których powstają ciekawe, innowacyjne
pomysły i inicjatywy. Zobacz, jakie ciekawe projekty udało się zrealizować firmom.

CEL PROJEKTU

Giełda Spectrum to przykład innowacyjności będącej kluczem do odblokowania większych możliwości dla instytucji finansowych i inwestorów detalicznych. To efekt kreatywnej i otwartej współpracy międzynarodowego zespołu ekspertów IG Group, które stało się zalążkiem do przesuwania granic rynków finansowych. Unikalny model biznesowy, skomplikowane rozwiązania finansowe oraz sama platforma powstały w dużym stopniu w Polsce. Rozwiązanie obsługuje już 8 europejskich rynków: Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Norwegię, Hiszpanię, Szwecję i Holandię. Platforma obejmuje pół miliarda sekurytyzowanych instrumentów pochodnych i zrealizowała już ponad 2 miliony transakcji. Od momentu wprowadzenia na rynek nieustannie wdrażane są nowe rozwiązania i usprawnienia: od wprowadzenia emisji w ciągu dnia, poprzez umożliwienie klientom handlu bez granic, aż po elastyczne zarządzanie portfelami.

CEL PROJEKTU

Dzięki ośmiu aktywnym, pełnym pasji sieciom reprezentującym ponad 23 000 pracowników, Jacobs Engineering Group świętuje integrację i różnorodność (inclusion & diversity) bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Każda z tych grup, działająca globalnie i lokalnie, ma sponsora wyższego szczebla, który zapewnia rzecznictwo, wskazówki i wsparcie. Przedstawiamy cztery organizacje, które najbardziej wspierają działania związane z inclusion & diversity w polskim oddziale Jacobs Engineering Group.

CEL PROJEKTU

Głównym celem BEC Poland Talent Program jest odkrycie najbardziej zdolnych i obiecujących studentów i absolwentów, którzy po ukończeniu programu zostaną w zespole BEC, by dalej rozwijać swoje umiejętności – w kierunku, który sami wybiorą. Program zakłada przeszkolenie uczestników na potrzeby działań w branży FinTech – zarówno w kwestii specyfiki pracy, jak i wykorzystywanych programów.

CEL PROJEKTU

Internal Comes First Program jest dostępny dla wszystkich pracowników DSV ISS w Polsce, Portugalii oraz na Filipinach. To projekt, który zarówno wspiera rozwój zawodowy w organizacji, jak i dba o przejrzystość procesu rekrutacji wewnętrznej. Internal Comes First Program składa się z komponentów takich jak: strategia i kultura organizacyjna wspierające rozwój pracownika, jasne procedury i zasady oraz ICF App – aplikacja wewnętrzna z bazą stanowisk i rekrutacji prowadzonych przez firmę. Głównym celem programu jest utrzymanie i rozwój talentów w organizacji. W DSV ISS takich możliwości jest wiele. Dzięki takiemu podejściu udaje się zwiększyć liczbę wakatów obsługiwanych przez pracowników wewnętrznych, co znacznie ułatwia proces rekrutacji, zmniejsza jej koszty i usprawnia onboarding.

CEL PROJEKTU

Celem Delivery Framework jest podniesienie efektywności pracy zespołów deweloperskich poprzez pomoc w tworzeniu aplikacji biznesowych. Produkt projektu pozwala ujednolicić sposób wytwarzania oprogramowania w firmie, umożliwiając efektywniejszą alokację deweloperów pomiędzy projektami, a samym developerom – znacznie łatwiejsze wnikanie w strukturę nowej aplikacji.

CEL PROJEKTU

Głównym celem tego programu jest rozwijanie silnych liderów oraz specjalistów w zakresie szeroko pojętych finansów. Po pomyślnym zakończeniu FDP uczestnicy otrzymują szansę kontynowania swojej kariery zawodowej w strukturach Ecolab Services na stanowiskach, które dają dalszą możliwość rozwoju i zwiększają ich zakres odpowiedzialności.

CEL PROJEKTU

Rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję na dobre rozpowszechniły się w naszym życiu – analizują obraz (autonomiczne pojazdy, autoryzacja transakcji „twarzą”, biometria), pomagają w realizacji codziennych zadań (asystent Google), analizują tekst (automatyczne tłumaczenia, streszczenia dokumentów), tworzą sztukę (komponowanie muzyki czy malowanie obrazów), a także rozwiązują złożone problemy logiczne (procesy negocjacyjne czy gry). PKO Bank Polski korzysta z dostępnych rozwiązań, ale też tworzy własne, które najlepiej odpowiadają potrzebom jego klientów i pracowników.

CEL PROJEKTU

Interdyscyplinarny zespół ekspertów EY Polska opracował metodykę zarządzania ryzykiem cyberbezpieczeństwa, która definiuje procesy: identyfikacji nowych zagrożeń, ich analizy i oceny oraz postępowania z ryzykiem. Model jest nakierowany na ścisłą integrację z systemem zarządzania ryzykiem w organizacji, w tym ryzykiem operacyjnym. Istotnym elementem jest wykorzystanie wyników szacowania ryzyka w procesach decyzyjnych dzięki możliwości przedstawienia wartości ryzyka cyberbezpieczeństwa w wartości monetarnej.

CEL PROJEKTU

Hitachi Vantara postanowiła zmienić sposób, w jaki kształci się młodzież. Organizacja podjęła szereg pionierskich działań edukacyjnych we współpracy z uczelniami z Krakowa oraz innymi firmami z branży nowoczesnych usług dla biznesu działającymi w stowarzyszeniach ASPIRE i ABSL. – Celem naszych działań jest pokazanie, że można uczyć inaczej, czyli w sposób bardziej praktyczny, w większym stopniu skoncentrowany na rozwoju kompetencji miękkich i interdyscyplinarnych niż twardych i teoretycznych. Chcemy rozwijać nowe umiejętności, a nie kształcić w kierunku konkretnego zawodu. Chcielibyśmy, by młodzi ludzie mogli podejmować świadome decyzje dotyczące swojej kariery już na samym jej początku – mówi Tomasz Brzostowski.

CEL PROJEKTU

Celem projektu było stworzenie kompleksowego narzędzia, które zminimalizuje ryzyko wplątania się przez firmę w karuzelę VAT i inne relacje z oszustami podatkowymi, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo podatkowe uczciwych przedsiębiorców. – Platforma pomaga firmom unikać karuzel vat-owskich I innych oszustw podatkowych. Firmy najczęściej dowiadują się, że mają problem, gdy przychodzi kontrola skarbowa. To zdecydowanie za późno – mówi Wojciech Szulc, dyrektor w PwC.