Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Agnieszka Słomka-Gołębiowska przewodniczącą rady nadzorczej mBanku

XXXIII Zwyczajne Walne Zgromadzenie mBanku S.A. dokonało dnia 27 marca 2020 r. wyboru 8-osobowej Rady Nadzorczej mBanku S.A. na wspólną kadencję trzech lat.
Kategoria: Awanse
03.04.2020

Agnieszka Słomka-Gołębiowska jest profesorem w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach: Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie (kierunek CEMS) w Szkole Głównej Handlowej i Copenhagen Business School. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Brała udział w licznych kursach Executive Education m.in. w programie IESE/Harvard Business School "Value Creation Through Effective Boards". Ukończyła program MBA organizowany przez French Management Institute w Warszawie.

W latach 2000-2002 pracowała w firmie audytorskiej Arthur Andersen.

W roku 2006 powierzono jej rolę Dyrektora Departamentu Prywatyzacji w Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie odpowiadała do roku 2009 za nadzór właścicielski.

W latach 2006‐2008 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej spółki Bumar.

W latach 2008‐2014 piastowała mandat członka Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu w Banku BPH .

W latach 2018‐2019 Agnieszka Słomka‐Gołębiowska pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej TransEU.

Od 2014 roku jest Członkiem Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu mBank S.A.

Od 2017 roku jest Członkiem Komitetu Audytu przy United Nations World Food Program – WFP.

Od 2019 roku pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej oraz Komitetu Audytu spółki Budimex S.A. Odbyła liczne staże naukowe m.in. Cambridge (MIT), Tucson (UoA), Munster, Birmingham (BBS), Berlinie (HSoG), Genui (UoG – Law School), Wiedniu (WU) oraz Florencji (UniFi).

Jest Stypendystą Fundacji Alexandra von Humboldta oraz Fulbright Fellowship na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie współpracowała z Prof. Oliverem Williamsonem – laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Od 2005 roku jest Członkiem Polskiego Instytutu Dyrektorów, członkiem założycielem rady ekspertów Forum Rad Nadzorczych powołanym we współpracy z PwC i SEG oraz współpracuje z Instytutem Rachunkowości i Podatków, upowszechniając najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania organów spółek publicznych. W 2019 roku otrzymała nagrodę Osobowość Corporate Governance. Jest ambasadorem Programu Bank of America oraz Vital Voices promującego przedsiębiorczość wśród kobiet.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również