Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Błażej Szczecki wiceprezesem Zarządu Banku Pekao S.A.

14 stycznia 2021 r. Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A., po przeprowadzeniu oceny odpowiedniości, powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku Błażeja Szczeckiego. 
Kategoria: Awanse
15.01.2021
Fot. Unsplash

Błażej Szczecki od 2004 roku jest związany zawodowo z Grupą Pekao. W latach 2018-2021 pełnił funkcje Pełnomocnika Zarządu ds. Transformacji, a następnie również Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii, odpowiedzialny m.in. za nadzór nad transformacją cyfrową i operacyjną oraz za kierowanie pracami nad Strategią Banku.

W latach 2017-2018 kierował Pionem Transformacji i Usług w Banku zarządzając m.in. IT i Operacjami.

W latach 2010-2017 na stanowisku Członka Zarządu Pekao Leasing odpowiadał m.in. za IT, Operacje, Ubezpieczenia, Obsługę Klienta.

Wcześniej (2004 – 2010) pełnił funkcje kierownicze w Pionie Bankowości Korporacyjnej, w tym uczestniczył w pracach przygotowujących do połączenia Banku Pekao z Bankiem BPH.

Zanim dołączył do Pekao pracował w firmie doradczej McKinsey we Frankfurcie n/Menem w Niemczech, był pracownikiem naukowym na uniwersytetach we Frankfurcie n/Odrą i w Giessen w Niemczech, zdobył również doświadczenie zawodowe w Dresdner Banku.

Od 2017 pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Centrum Kart. W latach 2017-2020 był również Sekretarzem/Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Pekao Financial Services.

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, jest także absolwentem wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Ukończył również szereg krajowych i zagranicznych szkoleń i programów, m.in. Unifuture we współpracy z Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również