Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Bogusław Oleksy został wiceprezesem ekonomiki i finansów w Kompanii Węglowej

Bogusław Oleksy i Wojciech Kotlarek zostali wybrani przez radę nadzorczą Kompanii Węglowej na wiceprezesów spółki. Zostaną powołani na stanowiska z dniem 1 stycznia 2013 roku.
Kategoria: Awanse
19.11.2012
Obecny wiceprezes handlującego węglem Węglokoksu Bogusław Oleksy będzie w Kompanii wiceprezesem ds. ekonomiki i finansów. Związany wcześniej z PKN Orlen i Petrolotem Wojciech Kotlarek zostanie wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu.

Bogusław Oleksy ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w której przez kilka lat pracował jako nauczyciel akademicki. Wykładał również w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie (filia poznańskiej uczelni).

Pracował jako inspektor Najwyższej Izby Kontroli, a nastepnie przeszedł do Elektrowni Jaworzno III, gdzie karierę rozpoczął jako specjalista, a nastepnie główny księgowy. W latach 2000-2008 był dyrektorem finansowym w Południowym Koncernie Energetycznym w Katowicach. Po dwóch latach objał stanowisko pełnomocnika zarządu ds. finansowania inwestycji w tej spółce.

Był również wiceprezesem ds. ekonomiczno-fiansowych w Tauron Polska Energia. Ze swojej funkcji zrezygnował w czerwcu 2009 roku.

Następnie, od lipca 2010 roku, był wiceprezesem zarządu ds. finansowych spółki Węglokoks.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również