Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CIMA wybrała nowego prezydenta

Keith Luck FCMA, CGMA został nowym Prezydentem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), największej organizacji profesjonalnej zrzeszającej specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Nowy prezydent został wybrany podczas dorocznego zgromadzenia członków Instytutu, które odbyło się 7 czerwca.
Kategoria: Awanse
16.06.2014
Zasiadając na nowym stanowisku Keith Luck będzie mógł czerpać ze swojego ponad trzydziestoletniego doświadczenia zdobytego w trakcie pracy w organizacjach sektora publicznego i prywatnego, takich jak Deloitte, HSBC, BT, Londyńska Policja Metropolitalna, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz (obecnie) Serco Group.

Początek jego kadencji przypada na ważny dla Instytutu okres – aktualizacji sylabusa CIMA na 2015 rok, opublikowania "Globalnych zasad rachunkowości zarządczej"oraz komputeryzacji egzaminów. Inicjatywy te pokazują, jak ważne jest dla CIMA ulepszanie praktyk biznesowych oraz rozwijanie kompetencji profesjonalistów – czynników niezbędnych do stawienia czoła wyzwaniom coraz bardziej złożonego, współczesnego otoczenia gospodarczego.

Keith Luck zasiadał w Radzie CIMA przez ponad osiem lat. W trakcie całej swojej kariery zawodowej był rzecznikiem i ambasadorem Instytutu, w szczególności pełniąc funkcję przedstawiciela CIMA przy Komitecie Professional Accountants in Business (PAIB) Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC) w latach 2006-2012. Keith Luck jest 81. Prezydentem CIMA. Stanowisko to obejmowane jest na okres jednego roku i ma charakter honorowy.

Keith Luck ukończył Wydział Geografii Uniwersytetu Cambridge. Mieszka w Wimbledonie wraz z żoną, która również zajmuje się rachunkowością zarządczą.  

Wiceprezydentem CIMA wybrana została Myriam Madden FCMA, CGMA.

Źródło: CIMA

Zobacz również