Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Jakub Jański

Artykuły autora: Jakub Jański

Wiadomości
W naszej organizacji stawiamy na indywidualność
W XXI wieku, w którym praca coraz częściej wyraża naszą osobowość i odzwierciedla nasze zainteresowania, jak nigdy dotąd o wysokiej jakości miejsca pracy świadczy kultura organizacyjna, różnorodność i poszanowanie indywidualności. O tych wyzwaniach, które dotyczą zarówno pracowników, jak i pracodawców rozmawiamy z Edytą Gałaszewską-Bogusz, Dyrektorem Accenture Operations w Polsce.

Opublikowane: 16.01.2017
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Szczęśliwy czy wkurzony. Kto jest lepszym pracownikiem?
Rok 2017 z pewnością będzie należeć do duńskiego słowa hygge, które wkrada się nie tylko do naszych domów, organizując nam prywatną przestrzeń.

Opublikowane: 09.01.2017
Autor: Jakub Jański

Raporty
Pracownicy o swoim sektorze: mijający rok dla bankowości nie był najlepszy
Banki w Polsce, jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, pomimo znacznego wzrostu kosztów działania (o blisko 14 proc., tj. 2 897 mln zł) odnotowały wzmocnienie bazy kapitałowej. Jak wskazuje KNF (dane za III kwartał 2016 roku), fundusze własne sektora wzrosły z 159,1 mld zł na koniec ub.r. do 172,7 mld zł.

Opublikowane: 21.12.2016
Autor: Jakub Jański

Awanse
Giełda Papierów Wartościowych powołała nowego prezesa
16 grudnia 2016 roku Rada Nadzorcza GPW podjęła uchwałę w sprawie powołania Jacka Fotka w skład Zarządu Giełdy i powierzenia mu stanowiska Wiceprezesa Zarządu Giełdy.

Opublikowane: 19.12.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
4 tysiące zatrudnionych. Apetyt rekrutacyjny Citi wciąż niezaspokojony
Citi Service Center Poland swoją obecność w Polsce rozpoczęło w 2005 roku zatrudniając 57 osób. Dziś, w jedenastym roku działania centrum usług wspólnych Citi w Polsce, przekroczyło próg 4 tysięcy zatrudnionych. Największy z tego typu zespołów Citi w regionie EMEA jest częścią globalnej sieci serwisowej. W lokalizacjach w Warszawie i Olsztynie realizowane są wyspecjalizowane usługi dla klientów Citi w 94 krajach Europy, Azji, Afryki, Australii oraz obydwu Ameryk.

Opublikowane: 15.12.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
50 osób w 2 tygodnie. Oto plany rekrutacyjne firmy Mercer
Mercer, światowy lider w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego, systemów emerytalnych i konsultingu HR, spółka-córka Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), jeszcze w tym roku powiększy swoje warszawskie centrum operacyjne o dodatkowych 50 specjalistów.

Opublikowane: 13.12.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Sektor finansowy odporny na niedobór talentów?
Jak pokazuje raport ManpowerGroup, 45 proc. pracodawców w Polsce ma problemy w pozyskaniu pracowników. To najwyższy wynik od ostatnich 6 lat. W zestawieniu globalnym, obejmującym 43 państwa na całym świecie, nasz kraj znalazł się w pierwszej połowie, prześcigając jednocześnie średnią globalną.

Opublikowane: 09.12.2016
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
XIX Konferencja IPMA Polska: Jak osiągnąć doskonałość w zarządzaniu projektami
W dniach 17-18 listopada odbyła się w Warszawie XIX Konferencja IPMA Polska. Wydarzenie to od lat gromadzi wyjątkowych ludzi, którzy poprzez swoje działania propagują ideę zarządzania projektami w Polsce i na całym świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 300 uczestników.

Opublikowane: 08.12.2016
Autor: Jakub Jański