Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

XIX Konferencja IPMA Polska: Jak osiągnąć doskonałość w zarządzaniu projektami

W dniach 17-18 listopada odbyła się w Warszawie XIX Konferencja IPMA Polska. Wydarzenie to od lat gromadzi wyjątkowych ludzi, którzy poprzez swoje działania propagują ideę zarządzania projektami w Polsce i na całym świecie. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 300 uczestników.
Kategoria: Wiadomości
08.12.2016

Organizatorem konferencji jest International Project Management Association Polska, stowarzyszenie certyfikujące kierowników projektów. IPMA Polska wspiera rozwój zarządzania projektami i zrzesza profesjonalistów z tej dziedziny. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były kompetencje integrujące wiedzę i doświadczenie profesjonalistów w dziedzinie zarządzania projektami. Wypowiadali się prelegenci z Polski oraz z Niemiec, Holandii i Szwecji. 

Częścią programu konferencji był także panel dyskusyjny Transformacja organizacji po certyfikacji – z udziałem osób zarządzających złożonymi projektami, progamami i portfelami, posiadających certyfikaty IPMA B/A/C.

Drugiego dnia konferencji odbył się po raz pierwszy w historii Konferencji "Marketplace", czyli spotkanie wszystkich finalistów nagrody Project Excellence Award z polski i ze świata, którzy przy zorganizowanych stanowiskach mogli podzielić się z uczestnikami Konferencji swoimi doświadczeniami z projektów oraz opowiedzieć o ich specyfice w kontekście zarządzania projektami.  

Swoją premierę podczas Konferencji miała polska edycja międzynarodowego standardu IPMA PEB - Project Excellence Baseline "Wytyczne Doskonałości w Zarządzaniu Projektami dla ciągłego doskonalenia w projektach i programach". Stowarzyszenie IPMA Polska jako pierwsze na świecie przetłumaczyło i wydało  IPMA PEB.

Gala Polish Project Excellence Award
Wyjątkowym wydarzeniem była Gala rozdania nagród w konkursie na najlepiej zarządzany projekt. W tym roku na jednej scenie stanęli laureaci edycji polskiej i międzynarodowej konkursu PEA.

Poniżej prezentujemy finalistów Polish Project Excellence Award 2016:

 • w kategorii Projekty społeczno-organizacyjne
  Urząd Miejski Wrocławia Destination Imagination Akademia Kreatywności (Zwycięzca)
  Bank Zachodni WBK za projekt Obsługa bez barier (Srebrny Finalista)
 • w kategorii Projekty infrastrukturalne
  Porr Polska Infrastructure nagrodzony za projekt odbudowy Mostu Łazienkowskiego (Zwycięzca)
  SPRINT z tytułem Srebrny Finalista za projekt Inteligentne systemy transportowe oraz PKP Polskie Linie Kolejowe nagrodzone za poprawę stanu technicznego linii kolejowych nr 61 i 700 na odcinku Częstochowa-Fosowskie
 • w kategorii Projekty inwestycyjne
  za uruchomienie produkcji Opel Astra V (5. generacji) w GMMP Gliwice zwycięzcą została spółka General Motors Manufacturing Poland
  natomiast Srebrnym Finalistą został ATLAS za budowę zakładu produkcyjnego Pap Hydroizolacyjnych w Grodnie.

Infografika. XIX Konferencja IPMA Polska (kliknij w obrazek, aby powiększyć)

XIX Konferencja IPMA Polska

Zobacz również